Sonar Istanbul Zorlu PSM’de

MusicNewsDecember 21, 2016
Sonar Istanbul Zorlu PSM’de

Günümüze dek 29 farklı şehirde 50’yi aşkın kez düzenlenen ve müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturarak elektronik müzik dünyasının en prestijli festivallerinden biri haline gelen Sonar Istanbul, 24-25 Mart 2017 tarihlerinde ilk kez Zorlu PSM’de düzenlenecek.

Sonar Istanbul iki güne yayılan müzik programında deneysel sesleri ve multimedya şovları ile Moderat, art pop’un ilgi çekici ismi Roisin Murphy, kendine özgü elektronik müzik anlayışı ile Nina Kraviz, house,soul,hip hop ve cazı birleştiren Floating Points, WARP Records’un temsilcisi Clark, elektro-pop’u tekno ile birleştiren HVOB, ikonik dubstep prodüktörü Kode9, Kuzey’den gelen eklektik sesleri ile Prins Thomas, hip hop ve elektronik müziği birleştiren Nosaj Thing, tekno prodüktörü Matias Aguayo, elektro-soul ikilisi HONNE ve ünlü caz müzisyenleri Jimi Tenor ve Nicole Willis’in deep house projesi Cola&Jimmu gibi elektronik müzik dünyasından dünyaca ünlü grup ve prodüktörleri ağırlayacak.

Sonar Istanbul’a katılacak sanatçılardan öne çıkanları daha yakından tanımak için okumaya devam edin.

MODERAT

Kasım ayında Zorlu PSM sahnesinde yer alan ve yoğun katılımcı isteği ile biletleri anında tükenen Moderat, sahne aldığı birçok önemli festivalin ardından Sonar Istanbul için yeniden PSM’ye geliyor. Deneysel elektronik müzik ve seslerini zengin multimedya şovlar ile birleştiren grup, live olarak sahne alacak.

ROISIN MURPHY

Kısa bir aranın ardından bu sene yayınladığı Take Her Up To Monto albümü ile müzik dünyasında ilgi çeken isimlerden biri haline gelen art popçu Roisin Murphy, dönemsel kostümleri ve dansçıları ile gerçekleştirdiği şovlar ile Sonar Istanbul’da yerini alacak.

NINA KRAVIZ

Elektronik müzik arşivindeki derin araştırmaları sonucunda yarattığı benzersiz setler ile Londra’nın ünlü gece kulübü fabric’in mix serisine giren Nina Kraviz, etkileyici performanslarını Sonar Istanbul kapsamında Zorlu PSM’de sergileyecek.

Author: Defne Çağlar

RELATED POSTS