Yıldırım aşkları, fırtınalı evlilikleri ve devamında yaşadıkları seks kaseti skandalı ile zamanının en göz önünde olan çiftiydi Pamela Anderson ve Tommy Lee. Hikayelerinin Pam & Tommy adlı Hulu yapımı bir mini diziye dönüştüğü geçtiğimiz aylardan sonra, şimdi de Netflix Pamela Anderson’un bakış açısına yer vereceği bir belgesel yayınlayacağını açıkladı.

Baywatch denince akıllarda güzel fiziği ve kırmızı mayosu ile sahilde koşarken canlanan Kanadalı yıldız Pamela Anderson, artık zamanının bile ötesinde bir ikon. Tommy Lee ise 80’lerin en popüler glam heavy metal grubu Mötley Crüe’nun bateristi. İkilinin ilişkisi tam olarak hızlı ve vahşi bir Hollywood aşk hikayesiydi. Geçtiğimiz aylarda çıkan Pam& Tommy adlı Hulu yapımı mini dizi ise Anderson ve Lee’nin tanışma hikayeleri, evlilikleri, seks kasetlerinin rızalarının dışında yayılması ve medyanın ikiliye olan yüksek ilgisine odaklanıyor. Bu kasetin yayılması sadece magazinsel bir olay değil, internetin kitlelere ulaşmakta sağladığı kolaylığın seks endüstrisi ve her türlü içeriğin dağıtımında ne kadar güçlü bir noktada olduğunu da bize yansıtıyor. 

Lilly James’in Anderson’ı, Sebastian Stan’ın Lee’yi canlandırdığı dizide, Seth Rogen ise ikilinin seks kasetlerini rızaları dışı çalıp yayınlayan Rand Gauthier’ı oynuyor. Nostaljik soundtrack’i, başarılı oyuncu kadrosu ve içerdiği çılgın aşk hikayesi ile izlemesi oldukça eğlenceli olan yapımdaki sıkıntı ise, Pamela Anderson’un yapım için hiçbir zaman geçerli bir onay vermemiş olmasından kaynaklanıyor. Zaten kişilik haklarının ihlal edilmesi nedeniyle hayatı oldukça etkilenen Anderson’a, bir kadının en özel anlarının yayınlandığı ve dünyaca yargılandığı skandal sonrası dizinin yapımında söz hakkı verilmemesi oldukça tartışmaya yol açmıştı. 

Bu tartışmalar dizinin başarısına gölge düşürürken, geçtiğimiz günlerde Netflix Pamela Anderson’un gözünden bir belgesel yayınlayacağını duyurdu. Ryan White’ın yöneteceği yapım, spot ışıkları altında olan bir kadının yaşadıklarına odaklanacak. Pamela Anderson’un profesyonel kariyeri ve hayatındaki önemli anları yansıtacak olan belgesel, kendisi ile yapılacak özel röportajları da içeriyor olacak. Bir süre önce sosyal medya kullanımını bırakmış olan Anderson, bu yapımı özel olarak bir Instagram postu ile duyurdu. “Bir kurban değil, kendi hikayesini anlatacak olan bir savaşçı” olarak kendini betimleyen oyuncu, Netflix ile birlikte kendine dair bütün yanlış anlaşılmaları düzeltme şansına sahip oldu, hem de kendi onayıyla.