Cenk Ertürk’ün yönettiği ve oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in yer aldığı Nuh Tepesi filmi, Tribeca Film Festivalinde ‘En İyi Senaryo’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı! Tüm oyuncular ve ekip, filmin senaristi de olan Cenk Ertürk ve En iyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Ali Atay ile birlikte New York’taydı.

Küçük yaşta diktiği ağacın altına gömülmek isteyen hasta babasının dileğini gerçekleştirmek isterken bu ağacı kutsal kabul edip Nuh Tufanından sonra dikilen ilk ağaç olduğuna inanan köylülerle yüzleşmek zorunda kalan orta yaş bunalımındaki Ömer’in (Ali Atay) hikâyesini anlatan filmin dünya prömiyeri festivalde yapıldı.

Festival jürisinin International Narrative Feature Film seçkisi altında, Nuh Tepesi’ne En İyi Senaryo ödülünü verirken film için şunları belirtti: “Birbirlerine yabancılaşmış bir baba ve oğlunun geçmişi, birbirlerini ve kendilerini anlamada zorlanışının algısal ve incelikli hikâye anlatımı için, International Narrative Feature Film En İyi Senaryo Ödülü, ‘Nuh Tepesi’ için Cenk Ertürk’ün”

Cenk Ertürk, New York Üniversitesi’nde başladığı Nuh Tepesi filmini Cannes Film Festivali Cinefondation Residence’ta yazmayı bitirdi. Ertürk şu aralar, ‘mutlu aile’ formu üzerinden kendi içinde parçalanan bir çiftin gözlemi üzerine olan ikinci filmi üzerine çalışıyor.

Festival jürisinin International Narrative Feature Film seçkisi altında, Ali Atay’a En İyi Erkek Oyuncu ödülünü verirken Atay için şunları belirtti: “Nuh Tepesi’ndeki Ali Atay, duygusal olarak güçlü ve gerçeğe uygun şekilde tasavvur edilen, yaşamını anlamlandırmaya çabalarken, kendi içinde çatışıp kendine zarar veren bir adamın tasviri için ödül Ali Atay’a gidiyor.”

 

EKİP VE OYUNCULAR
Oyuncular: Ali Atay, Haluk Bilginer, Arın Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgur, Hande Doğandemir
Yönetmen & Senarist: Cenk Ertürk
Görüntü Yönetmeni: Federico Cesca
Kurgu: Yorgos Mavropsaridis
Besteci: Leon Gurvitch
Prodüksiyon: Us Film (Alp Ertürk, Sevki Tuna Ertürk, Cenk Ertürk)