“Her müziğin caz festivali”: PSM Caz Festivali

NewsMay 6, 2019
“Her müziğin caz festivali”: PSM Caz Festivali

Zorlu PSM, 25 Nisan – 1 Haziran 2019 tarihlerinde caz çatısı altında; blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğinin usta sanatçılarını ve genç yeteneklerini dinleyici ile buluşturuyor. Festival kapsamında ücretsiz gerçekleşecek film gösterimleri, özel konserler ve atölyeler yer alıyor.

Bobby McFerrin and Gimme5
Bobby McFerrin & Gimme5 (circlesongs)

Dünya hiti olan “Don’t Worry, Be Happy” şarkısı ile 2 Grammy ödülü kazanan caz vokalisti Bobby McFerrin, eski vokal orkestrası Voicestra üyelerinden bir araya gelen grubu Gimme5 İstanbul’da.

Mark Guiliana BEAT MUSIC
Mark Guiliana BEAT MUSIC

Yeni nesil davulcular arasında hızla yükselen Mark Guiliana, kurucusu olduğu Beat Music’in klasik “akustik-caz dörtlüsü” oluşumunu sahneye taşıyor.

İlhan Erşahin's Istanbul Sessions
İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions

İlhan Erşahin New York’taki kulübü nublu ve nublu records ile yoluna devam ederken, tüm dünyada büyük beğeni toplayan İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions projesi de dördüncü stüdyo albümleri “Solar Plexus” ile geri dönüyor.

İlhan Erşahin Electric Quartet
İlhan Erşahin Electric Quartet

Bir saksafon virtüözü, besteci, müzik yapımcısı, caz kulübü yöneticisi, caz festivali küratörü ve plak şirketi sahibi olarak İlhan Erşahin ürettiği çapraz müzik stillerinin özel bir karışımının tüm yönlerini temsil ederken Electric Quartet’te ona Alp Ersönmez, Çağrı Sertel ve Volkan Öktem eşlik edecek.

Julia Biel
Julia Biel

BBC tarafından “Cazın Yükselen Yıldızı” ödülüne aday gösterilen Julia Biel, kendi kendini yetiştirmiş multi-enstrümantalist kimliğiyle sahnede.

İlhan Erşahin Acoustic Trio
İlhan Erşahin Acoustic Trio

Cazın çok yönlü isimlerinden İlhan Erşahin’in festivalde karşımıza çıkan 3 farklı projesinden 3.sü İlhan Erşahin Acoustic Trio’da Erşahin’e Kağan Yıldız ve Ferit Odman eşlik edecek.

Christian Löffler

Christian Löffler

Almanya’nın sayılı deneysel elektronik müzik sanatçıları arasında yer alan DJ Christian Löffler, festivalde müziğini canlı kurgu içinde sahneye taşıyor.

AyşeDeniz Pure Piano

AyşeDeniz: Pure Piano

Besteci kimliğiyle çıkan ve Ingiltere, Amerika, Turkiye ve İtalya’da iTunes klasik chart’larda ilk ve 10’a giren son albümü “Earth Prelude” ile AyşeDeniz Gökçin, klasik ile modern müziği bir araya getiriyor.

Noiserv

Noiserv

Şarkıcı ve multi-enstrümantalist David Santos’un tek kişilik orkestrası Noiserv, sahnesini metalofon, omnikord, zil, melodika, klavye, gitar, oyuncak ve müzik kutularıyla dolduruyor.

Akua Naru

Akua Naru

Modern hip hop’ın vokali Akua Naru, altı kişilik orkestrası eşliğinde, ilk kez İstanbulluların karşısında olacak.

Ólafur Arnalds

Ólafur Arnalds

Neo-klasik müzik hareketinin İzlandalı süperstarı, Bafta ödüllü kompozitör, prodüktör ve multi-enstrümantalist Ólafur Arnalds, İstanbul izleyicisi ile buluşuyor.

Ferit Odman Quintet

Ferit Odman Quintet

Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer vereceği konserde sahneyi Tolga Bilgin, Engin Recepoğulları, Ercüment Orkut ve Kağan Yıldız ile paylaşıyor.

Stanpolites Project Meets Okay Temiz

Stanpolites Project Meets Okay Temiz

Evrim Demirel, Andreas Metzler ve Riccardo Marenghi’nin kurduğu Stanpolites’ Project, festival kapsamında vereceği bu konseri Okay Temiz’in katılımı ile gerçekleşecek.

Ephemerals

Ephemerals

Retro soul estetiğini modern bir bakış açısıyla yorumlayan Ephemerals festival kapsamında sahnede yer alacak.

John Scofield Combo 66 featuring Vicente Archer, Gerald Clayton & Bill Stewart

John Scofield Combo 66 featuring Vicente Archer, Gerald Clayton & Bill Stewart

Gitar ustası John Scofield’in 66. yaşını kutlayan son albümü Combo 66’in turnesi kapsamında sahnede yer alacak.

Kamaal Williams

Kamaal Williams

Modern caz ve Londra sahnesi adına son yılların önemli temsilcilerinden İngiliz müzisyen ve prodüktör Kamaal Williams’ın 70’ler fusion caz ve kulüp müziği kültürlerinin eşit ağırlıkta olduğu setini dinlemek isteyenler için İstanbul’da.

Barış Demirel – Barıştık Mı / Efe Demiral ‘Uyku Pansiyon’

Barış Demirel – Barıştık Mı / Efe Demiral ‘Uyku Pansiyon’

Barış Demirel geleneksel seslerden; caz, hiphop, ambient, ve progresif müzik gibi farklı janralardan ilham alarak trompet odaklı rock müzik icra ediyor.  Efe Demiral ise son albümü ‘Uyku Pansiyonu’ ile caz müziği ekseninde akustik bir müzik anlayışı sunuyor.

An Evening With Chris Botti

An Evening With Chris Botti

2013’te yayınlanan son stüdyo albümü Impressions ile Grammy ödülü alan trompet ustası Chris Botti, festival kapsamınca İstanbul’da sahne alacak olan sanatçılardan.

 

Alan Parsons Live Project

Alan Parsons Live Project

Pink Floyd ve The Beatles’ın ses teknisyeni İngiliz müzisyen Alan Parsons 15 yıl aradan sonra 2019’da yeni bir albüm yayınlamaya hazırlanırken, performansıyla İstanbul’da sahne alıyor.

Diablo Swing Orchestra

Diablo Swing Orchestra

Eski usul swing ve caz geleneklerini rock ve heavy metal’in enerjisiyle sahneye taşıyan Diablo Swing Orchestra İstanbul’da.

Author: Admin

RELATED POSTS