Moda Üzerine Düşünen Bir Sergi

FashionNewsJune 9, 2017
Moda Üzerine Düşünen Bir Sergi

Bu sergi modayı “küçük m” ile yazıyor.

New York’taki Museum of Arts and Design’da gösterimde olan fashion after Fashion sergisi, modada yeni bir dönemi destekliyor. 6 Ağustos’a kadar devam eden sergi, moda üzerine düşünen ve düşündüren tasarımcıların işlerini sergiliyor.

Ilari Laamanen ve Hazel Clark’ın küratörlüğünü üstlendiği sergi, modayı büyük M ile yazılan Moda’dan ayırıyor. Sergiye göre küçük harfle yazılan moda, sadece ticari kaygılarla ve piyasa dinamikleriyle şekillenen Moda’nın aksine kaygıları olan, daha düşünceli ve yaratıcı süreci ön planda tutan bir anlayışı temsil ediyor. Lucy Jones, Eckhaus Latta, Alexa Karolinski, Henrik Vibskov, Ryohei Kawanishi, SSAW ve ensæmble’ın mekana özgü üretimlerinin yer aldığı sergi, çağdaş moda, tasarım ve sanat üzerine kafaları açmak isteyenleri bekliyor.

Aklımıza gelmişken, yukarıda bahsettiğimiz küçük m ile yazılan moda anlayışı benimseyen markalardan Vetements, artık koleksiyonlarını defile şovlarıyla sunmayacağını açıklamıştı. Asla kuralına göre oynamayan Vetements’in bu kararının ileride moda dünyasında nasıl yansımaları olacağını merakla bekliyoruz.

Author: Gamze Kantarcıoğlu

RELATED POSTS