Les Benjamins’ten Wild Wild East!

FashionJanuary 25, 2020
Les Benjamins’ten Wild Wild East!

Moda’nın başkenti kendisini doğunun otantik kollarına bırakıyor! Les Benjamins, Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonu için marka kurucu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, otuz yıllık hayatında yaşadığı kişisel dönüm noktalarından ilham alıyor. Rock n Roll yıldızı olma hayallerini uzak bir anın ötesinde, markanın DNA’sındaki dönüşümü işaret eden tasarımlara dönüştüren Bünyamin Aydın, sokak kültüründeki hakimiyetini bir adım ödeye taşıyarak couture işçiliğindeki kusursuz çizgileri DNA’sına ekleyerek yoluna devam ediyor.

Les Benjamins’in Türkiye kökenlerinde yatan Anadolu Rock kültürünün meditative ruhunun ortaya çıktığı koleksiyonda, Doğu’nun vizyonu zihin açıcı Batı fenomenine bir köprü oluşturuyor. Her bir parça ve detayda Les Benjamins dünyasında reddedilemez bir evrime işaret eden Wild Wild East ile Bünyamin Aydın, kadın ve erkek giyim ve aksesuarlarda çağdaş ve zengin bir koleksiyon sunuyor.

Defilede gözümüzü alamadığımız aksesuarlar; markanın ayakkabı ve çanta konusuna iddialı bir giriş yaptığını işaret eden sofistike bir dilde. Koleksiyon, otantik teknik ve inovatif kumaşların tercih edildiği çok yönlü ve ‘casual’ parçalar, buz grisi, soluk sarı, nar çiçeği ve mavi renkler ile Anadolu kültürüne selam niteliği taşıyor. İstanbul’un kırmızı laleleri, kadife kumaş veya gömlek desenleri üzerinde canlanırken, Les Benjamins’in imzası haline gelen halı deseni jakarlı elbise, eşarp ve kazaklarda ortaya çıkıyor. Gri yün takım elbise ve hardal rengi dış giyim parçalarında yer alan kakma örgü ve baskılarda Nemrut Dağı ve Kaçkar Dağları’ndan ilham alınırken, koleksiyondaki her bir parça 70’lerin vinil plak kapaklarının psikedelik (psychedelic) grafiklerini hatırlatıyor. Rock ruhu, yumuşak deri trençkotlar, bootcut paça ve saçaklı kol kesimleri, kristal işlemeler ve peluş kürk gibi arketipik detaylar ve silüetlerde öne çıkıyor. Les Benjamins Sonbahar Kış 2020 Paris sunumuna 1972’den beri, basketbol sahalarından sokaklara bir stil ikonu olan Nike Blazer eşlik ediyor!

Bu kusursuz defile, Paris’in ikonik lokasyonlarından La Maison du Caviarda kutlanıyor! Les Benjamins’i diğer markalardan ayıran en önemli özelliği “Friends & Family” olarak sahiplendiği kitleyle olan bağı! Ne marka, ne de takipçileri birbirinden vazgeçebiliyor… Her biri alanının öncüsü bu kreative komünitenin birbirine olan bağlılığı, her detayı kusursuzca birbirine bağlıyor.

Bünyamin Aydın, ismi de bu noktada biraz daha öne çıkıyor. Bir marka yaratabilmek ne salt olarak başarılı bir koleksiyonla ne de satış grafikleri ile oluyor. Marka yaratabilmek için kalp atışları sizinle birlikte hızlanan insanları yanınıza alabilmeniz lazım.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS