Aşklarının yıllar sonra alevlenmesi ile ex’lerimizi tekrar radarımıza almamıza neden olan Jennifer Lopez ve Ben Affleck çifti, namıdeğer “Bennifer”, Las Vegas’ta evlendi. Tutkulu yıldırım aşklarının hayatlarını birleştirdiği en gözde mekanlardan olan Vegas, başka hangi çiftlerin düğününe ev sahipliği yapmış inceliyoruz.

Ani alınan spontane kararlar, tutkulu aşklar ve günahlar şehri olarak bilinen Las Vegas’ın ortak noktası nedir: tabiki de ev sahipliği yaptığı düğünler. Herkes kadar ünlü isimlerin de bu ani kararlarında hayatlarını birleştirmelerine ortak olan Vegas’ın şapelleri; unutulmaz ve eğlenceli düğünler için gözde bir lokasyon. Tabi Vegas’ın laneti mi yoksa hızla alınan kararların sonucu mu bilinmez ama burada birleştirilen hayatların kaderinde ayrılık olduğu da maalesef bir gerçek. Beraber bu ikonik çiftlere bakarken hem geçmişte birlikte olduklarını unuttuğumuz ikililere, hem de yeni birliktelikleri ile günümüzün it-çiftlerinden birkaçına göz atıyoruz.  

Elvis and Priscilla Presley

Belki de Vegas düğünlerinin en ikoniği, Elvis ve Priscilla Presley’ninki olabilir. 1967 yılında Vegas’ta bir hotel ve casino işletmesinde evlenen ikili Amerikan rüyası gibi bir düğünle hayatlarını birleştirirken, çalkantılı birliktelikleri 1973 yılında son buldu. Vegas’ın tutkuyla başlayıp olaylı biten aşklarının en büyük örneklerinden olan ikili birçok çifte de ilham oldu. Hatta Vegas’taki şapellerde tercih ederseniz nikahınızı Elvis kostümü giymiş bir görevli eşliğinde bile kıldırabiliyorsunuz.

Angelina Jolie & Billy Bob Thornton

2000 yılında Las Vegas’da bir şapelde evlenen Angelina Jolie ve Billy Bob Thornton, Vegas spontaneliğini sonuna kadar yaşamış olan bir çift. Sadece bir jean pantolon ve kafasındaki şapkası ile dünya evine giren Jolie’nin bu evliliği ise iki yıl sürmüş. 

Kourtney Kardashian & Travis Barker

Bu yılın it-çiftlerinden olan Kourtney Kardashian ve Travis Barker ikilisi, asi ve alternatif duruşları ile oldukça konuşulmuştu. Evlilik tekliflerinin ardından İtalya’da gerçekleşecek olan düğünlerini beklerken, ikilinin Vegas’ta Nisan ayında dünya evine girmesi ise oldukça beklenmedik bir haber oldu. Grammy müzik ödüllerine katıldıktan sonra seremoni çıkışında giydikleri aynı kıyafetleri ile evlenmeye giden ikilinin bu kararı ise tam olarak Vegas ruhunu yaşatan nitelikte.

Joe Jonas & Sophie Turner

Ekim 2017’de nişanlanan çift, esas düğünlerini planlarken Vegas’ta dünyaevine giren ikililerden biri olmuştu. 2019 yılında Billboard Müzik ödülleri sonrasında ünlü A Little White şapelinde evlenen Joe Jonas ve Sophie Turner’a sağdıç olarak Joe’nun kardeşleri Nick ve Kevin eşlik ederken, Diplo ise düğünü instagramda canlı yayın olarak tüm dünyayla paylaşan isim olmuştu. 

Bruce Willis & Demi Moore

Birlikte olmaya başladıktan üç ay sonra Las Vegas Golden Nugget otelinde bir süitte evlenen Bruce Willis ve Demi Moore’un evlilikleri, 1987’den 2000 yılına kadar devam etmiş. Birlikte üç kızları olan çiftin nikahını ise Little White Wedding şapelinin sahibi kıymış. Hala bugüne kadar yakın bir ilişkileri olan ve hatta kızları için karantina sürecini beraber geçiren ikilinin evliliği Vegas düğünlerinin kaderinden nasibini almamış gözüküyor. 

Cindy Crawford & Richard Gere

1991 yılında Richard Gere’in çekimlerden ara bulduğu bir akşamda Cindy Crawford’u özel jeti ile Vegas’a uçurarak evlenmesi, modern bir Hollywood aşk hikayesi olabilir. Bir şapelde dünya evine giren ikili dört yıl sonrasında boşansa da Cindy’nin giydiği söylenen gece mavisi Armani takım, belki de döneminin en cool düğünlerinden biri olduğunun kanıtı.