The Weeknd’li The Idol Dizisi 

Arts & CultureJuly 18, 2022
<strong>The Weeknd’li The Idol Dizisi </strong>

HBO’nun The Weeknd ve Lily Rose Depp’li yeni dizisi The Idol’dan ilk fragman geldi. Müzik endüstrisinin arka planını anlatan dizinin yayın tarihi belli olmasa da fragmandan çok yakında yayına gireceğine dair sinyaller alıyoruz. 

Son albümü Dawn FM için 2022 Kuzey Amerika turu için yolda ve konser heyecanının ortasında olan Kanadalı şarkıcı, oyunculuk girişimi için zaman ayırmaktan geri durmuyor. Euphoria’nın yapımcısı Sam Levinson, The Weeknd ve Reza Fahim tarafından ortaklaşa yazılan ve yapımcılığını üstlenen dizi; geleceği parlak bir şarkıcı ile modern zaman tarikatının liderinin yani gece kulübü sahibinin ilişkisine odaklanıyor. Fragman; genç yeteneklerin uyuşturucu, para ve seks tarafından tüketilen yaşam tarzının yoğunluğu sergiliyor ve diziyi “kalitesiz bir aşk hikayesi” olarak tanımlıyor. Bunu fragmanın son kısmından anlamak mümkün. Fragman, The Weeknd’in karakterinin “Bana güveniyor musun?” diye soran ve Depp’in “Pek sayılmaz” deyişiyle gergin bir etkileşimi ile sona eriyor. 

Dizi şu ana kadar birkaç aksilikten üstüne düşen payı aldı. Nitekim birkaç bölümünün çekimleri tamamlandığı fakat yeni bir ekiple tekrar baştan çekildiği söyleniliyor. Bunun sebebiyse oyuncu ekibinin değiştiği ve yapımın kreatif yönünün farklı bir yola evrilmesi. 

The Weeknd daha önce televizyon için yazmıştı. Geçen yıl hit animasyon dizisi American Dad’ın bir bölümünü yazdı ve oynadı. Ayrıca Uncut Gems filminde Adam Sandler ile birlikte kendisi olarak rol aldı. 

Dizinin yaratıcıları göz önüne alındığında The Idol beklentileri karşılarsa The Weeknd ve ortaklarının zaten oldukça etkileyici ödül listesine daha fazla övgü ekleyebileceğini düşünüyoruz. 

https://www.youtube.com/watch?v=wRyHnzFn4HM&t=72s
Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS