A Mask, a statement and a vision! Gucci Manifesto Collection

FashionNewsJuly 30, 2019
A Mask, a statement and a vision! Gucci Manifesto Collection

Gucci, yeni ve öncü bir hamleyle 2019-20 Sonbahar/Kış defilesinin, arkasındaki düşünceyi ve ilhamı özel bir koleksiyonla kutluyor. Bu, 2019-20 Sonbahar/Kış defilesinde görüldüğü gibi “maske” motifinden ilham alan ve gösterinin basın bülteninden alınmış bu maddenin kültürel önemini tartışan bir metni içeren “Gucci Manifestosu” koleksiyonu. Koleksiyon, başından sonuna kadar anahtar bir mesajın altını çiziyor: ‘Maske Görülen ve Görülmeyen Arası Bir Kesit!’

“Gucci Manifesto” koleksiyonunda üç stil yer alıyor: Kısa kollu, bisiklet yaka koton tişört ve uzun kollu, büyük boy, bisiklet yaka veya kapüşonlu koton sweatshirt. Bunlar erkekler ve kadınlar için farklı şekillerde kesilmiş ve çeşitli farklı ön ve arka yüzlere sahipler.

Bu parçalar, Gucci Manifesto’sunu dünya çapında yaygınlaştırmak için gucci.com adresinde online olarak satılıyor. Kadınlar için, ön yüzünde siyah beyaz metal, sivri maske baskılı kırmızı tişört, altında siyah bir fontla “Gucci” yazılı ve arkasında siyah bir fontla, defilenin ana sloganı yazılı (aynı zamanda siyah olan bir bisiklet yaka sweatshirt aynı renk ve tasarımda yer alıyor..Erkekler için ön tarafında “Gucci” ve karnaval kedi maskesi baskısı olan, arka tarafında ise sezonun sloganı olan bir tişört bulunuyor. Siyah veya beyaz olan her iki model de detaylar soluk mavi renkte; aynı mavi renkte aynı baskılarda gelen, siyah veya beyaz renkte kapüşonlu sweatshirt de koleksiyonda mevcut.

Sadece internette satılan bu parçaların kendine özel; beyaz kapaklı, metal sivri maske motifli siyah kutu, altında ‘Gucci’ ve arka tarafında kırmızıyla koleksiyonun sloganı yazılı özel ambalajları bulunuyor.

Yeni Gucci ArtWalls da dünya çapında maskenin rolünü kutlayan koleksiyona adandı. “Gucci Manifesto” duvarları Manhattan’ın SoHo semtindeki Lafayette Caddesi’nde, Milan’ın Largo la Foppa’sında (Corso Garibaldi bölgesinde), Doğu Londra’nın ünlü Brick Lane’inde, Hong Kong’un D’Aguilar Caddesi Lan Kwai Fong’da Shanghai’nın Fengsheng Li, Jingan bölgesi ve Mexico City’deki Avenida de Michoacan’da, Condesa bölgesinde yer alıyor.

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS