Zorlu PSM’de Keşfedilecek Çok Şey Var!

NewsFebruary 28, 2024
Zorlu PSM’de Keşfedilecek Çok Şey Var!

Bugüne kadar 6 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerine yön verirken, 11 yıldır ilham verici sanat deneyimlerini sanatseverelerle paylaşıyor. İzleyicilerine 11.sezonunda da “Dünyan Değişsin” mottosuyla seslenen ve kültür-sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM, yeni sezonunda da sürprizler sunmaya devam ediyor. Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, gerçekleştirdiği toplantıda kültür endüstrisinin nasıl dönüştüğü ve Zorlu PSM’nin bu doğrultuda neler sunduğu aktarıyor. 

Çatısı altında her gün binlerce misafir ağırlayan ve misafirlerinin dünyasını değiştirme misyonuyla yalnızca 2023 yılında 600 bine yakın, geçtiğimiz 10 sezon içerisinde de 6 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’de kültür sanat endüstrisine sağladığı katkıları ve gelecek vizyonunu, Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova ile moderatör Levent Erden’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda paylaştı. Zorlu PSM’nin çok yönlülüğü, kapsayıcılığı, dünü, bugünü ve yarını ile kendi prodüksiyonları, sektöre kazandırdığı yenilikleri, sosyal sorumluluk projeleriyle erişim sağladığı dezavantajlı grupları ile değişen medya, eğlence ve gösteri dünyası konuları ele alınırken; Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova; Zorlu PSM’nin takip ettiği dünya trendlerini, gerçekleştirdiği üç büyük müzik festivalini, eğitim programlarını, istikrarlı sosyal adımlarını aktardı. 

FOALS – PSM Loves Summer by %100
Cosmic Crooner – MIX Festival
KAS:ST – Sónar İstanbul

Zorlu PSM bünyesindeki üç büyük festival hakkında da bilgi veren Filiz Ova, 8 yıldır İstanbul temsilcisi olduları Sónar İstanbul, dünyaca ünlü müzik gruplarını yaz boyu Zorlu PSM’de ağırladıkları  PSM Loves Summer by %100 ve MIX Festival ile ünlü headliner’ların yanı sıra müzik piyasasında yıldızı yeni parlayan isimleri de İstanbullu müzik severlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Levent Erden’in son yıllarda hakim olan komedi trendi ve Zorlu PSM’deki komedi içerikleri hakkındaki sorularını yanıtlayan Filiz Ova; Cem Yılmaz’ın uzun bir aradan sonra sahnelere döndüğü ve çok büyük bir ilgiyle karşılanan yeni gösterisi “CMXXIV”’in yanı sıra Ata Demirer’in komedi gazinosu formatı ‘’Ata Demirer Gazinosu’’ yepyeni repertuvarıyla 3 sene sonra Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde başladığını aktardı.

Cem Yılmaz “CMXXIV”

Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Filiz Ova, İlk Tiyatrom İlk Konserim projeleriyle 449 kişiyi konserlerde, çocuk oyunlarında, tiyatrolarda ve müzikallerde ağırladıklarını, 11. sezonlarında ise Eylül ayından bu yana SosyalBen, TEV, LÖSEV, Beşiktaş Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, kreatif bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerini ağırlayacaklarını belirtti.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS