Your Legacy Will Live On Monsieur Thierry!

FashionJune 10, 2022
Your Legacy Will Live On Monsieur Thierry!

Mugler kreatif direktörü Casey Cadwallader’ın son koleksiyonunu sergilemek için tercihini video formatından yana kullanması 90’lar havasından çok daha fazlası. Megan The Stallion’dan Bella Hadid’e kadar tüm kıyafetler, tüm vücut tiplerine sıcak bir karşılama. 

Mugler’in bir marka olarak kanıtlayacak hiçbir şeyi yok ama mirası ve katkılarıyla asla ayakları yerden kesilmiyor. Asla daha azına razı olmuyor ve ortaya müziği, koreografisi ve “voguing” ile pek çok yetenekli insanı bir araya getiren iddialı bir proje çıkıyor. Mugler’in yeni videosu bir koleksiyon tanıtımdan çok daha fazlası çünkü verdiği mesajla ırk, yaş, beden, cinsiyet gibi şeylerle daha kapsayıcı hale geldiğinde moda daha güzel ve ilginç olabildiğini gösteriyor.

Başlardaki keman sesi hızla hızlı tekno ritimlere dönüşüyor ve müzik her şeyde olduğu gibi Mugler videosunda da ortaya çıkıyor. Müzik demişken Bella Hadid’i gördüğümüz bölümde CHUNK şarkısıyla Türk müzisyen göz kırpıyor -mecazi anlamda-: Sami Baha 

Kısa filmin açılışını yapan Megan Thee Stallion, kadın formunu tam olarak vurgulayan kot büstiyer ve kesik, kontrast kot pantolon giyiyor; Amber Valletta, Shalom Harlow, Chloë Sevigny, Dominique Jackson ve Bella Hadid askılı mini elbiselerle güvenle yürüyorlar. Valletta ve Harlow’u öpüşürken görmek dudak uçuklatan ve ilham veren Mugler’in koleksiyonunun muhtemel doruk noktası.

Megan Thee Stallion, Chloë Sevigny, Barbie Swaee, Shalom Harlow, Bella Hadid ve Amber Valletta’lı video hiç şüphesiz şu ana kadarki en iyisi. İkonik video dışında koleksiyon, imza unsurlarının güçlü bir keşfi.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS