Yeezy x Gap x Balenciaga

NewsJanuary 11, 2022
Yeezy x Gap x Balenciaga

2022 yılına moda sektörünün en güçlü üç isminin iş birliği ile başlıyoruz. Kanye West kendi Instagram hesabında resmi olarak Yeezy Gap Engineered by Balenciaga iş birliğini cuma günü duyurdu. Koleksiyonun ilk yarısı haziran ayında yayınlanacak, ikinci yarısı ise bu yıl bitmeden satışa çıkmış olacak.

Amerikan hazır giyim markasını high fashion ile birleştiren bu iş birliği için Kanye West “Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna’nın Gap ile çalışarak yaratacağı inanılmaz ürünler; her zaman herkesin kullanımına sunma vizyonun gerçekleşmesidir.” açıklamasını yaptı. Gap markasının birleşticiliği ve ulaşılabilirliğinden faydalanmak isteyen Demna, marka ile aynı yaratıcı dili paylaştığını belirtti. “Kentsel minimalist ve şiirsel estetiğimiz ile sınırları zorlama arzumuz birleşiyor.” açıklamasını yapan Demna; bu sene Balenciaga ile başarılı işlere imza attı. 2022 yılına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan bu koleksiyon; herkese ulaşmayı hedeflerken, modanın en etkili ve yaratıcı üç ismini bir araya getiriyor .

Koleksiyonun içeriğini bilmemekle birlikte sweatshirt, ceket gibi streetwear parçalarının lüks moda estetiği ile birleşimini görmemiz oldukça mümkün gibi görünüyor. Koleksiyonun detaylarının ise önümüzdeki ay duyurulacağı belirtildi. 2020 yılında Gap ile 10 yıllık kontrat imzalayan Kanye West’in marka ile ilk koleksiyonu dakikalar içinde satılmıştı. 

Author: Zeynep Kerpişçi

RELATED POSTS