Woven to Perfection: Bottega Veneta FW23

FashionFebruary 28, 2023
Woven to Perfection: Bottega Veneta FW23

Bottega Veneta, Milano Moda Haftası’nda sergilediği defilesiyle övgüleri topladı. Kreatif direktör Matthieu Blazy, deri işçiliğinin ve çeşitliliğin göze çarptığı, zamansız bir koleksiyonu podyuma taşıdı.

Moda severlerin bu sezon Bottega Veneta ve Matthieu Blazy’den beklentisi oldukça yüksekti. Markanın başına geçtiğinden beri, koleksiyonlarıyla moda severlerden tam not alan Blazy, bu koleksiyonda da başarısını istikrarla devam ettirdi. Zaten örgü motifleriyle yakından tanıdığımız Bottega’nın ürün yelpazesini, işçiliği ve çeşitliliği öne çıkacak şekilde modernize etmiş.

Koleksiyonda örgü ve derinin muazzam uyumlu dansına, çok daha güncel bir soluk katacak baskılar, akıllıca silüetler ve kumaş oyunları eşlik etti. Abartıdan uzak olan parçaların büyüsü detaylarda saklıydı. Silüetleriyle öne çıkan koleksiyonda oversize kalıplar ve büyük vatkalar, bedene oturan bel detaylarıyla dengelenmiş. Bottega Veneta imzası olan çapraz örgüler çeşitlenerek tulumlardan, paltolara kendine yer bulduğu defilede, cesur püsküller de markanın DNA’sına eklenmiş. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS