Wednesday Addams is Back

NewsOctober 14, 2022
Wednesday Addams is Back

İkonik Addams Ailesi 23 Kasım’da yeni dizisi ‘Wednesday’ ile Netflix’te boy gösteriyor. Netflix’in 24 Eylül Tudum: Küresel Bir Hayran Etkinliği’nde yaratılan heyecanla, Jenna Ortega’nın Wednesday Addams oynayacağı ortaya çıktı.

Yapımcı Tim Burton’ın yaratıcı hünerlerinin ürünü olan dizide, Wednesday Addams doğaüstü gizemlerle dolu bir dedektif hikayesine girişiyor. Nevermore Akademisi’ne devam ederken Wednesday Addams, 25 yıllık bir gizemi çözmek ve bir cinayet çılgınlığını engellemek için ortaya çıkan psişik güçlerinde ustalaşmaya çalışır. İzleyicilerin ilgisini çekeceği kesin olan dizi, Wednesday’in Nevermore Academy’deki yeni ve kaotik ilişkilerde yolunu bulma mücadelesiyle harmanlayacak.

Morticia Addams’ı oynayan Catherine Zeta-Jones ve Gomez Addams’ı oynayan Luis Guzmán da dahil olmak üzere, dizi önemli isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Netflix’in ‘Wednesday’ dizisi, ikonik Addams ailesinin uzun süredir varolan kültürel üretim hattını sürdürüyor. Charles Addams’ın orijinal New Yorker karikatürlerinde isimsiz göründüğünden beri Wednesday, 1964 Addams ailesi sitcom’undan sayısız spin-off ve rekreasyona ve şimdi de kendi dizisine kadar yıllar içinde gelişti. 1964’te Wednesday’i canlandıran Lisa Loring’den bugün Jenny Ortega’ya, bir ömürlük ekran süresine sahip olan Wednesday, seneler içinde evrimleşirken orijinal karikatürlerdeki karaktere sadık kaldı. 

Şimdi ikonik Tim Burton tarafından yeniden yorumlanan Addams ailesi, Netflix’in yeni dizisiyle bir kez daha dikkatleri üzerine çekecek. Wednesday, korkudan ilham alan estetik gözü kesinlikle klasik Addams ailesi için mükemmel olacak olan Burton’ın ilk dizi işi. Ayrıca Addams ailesinden Wednesday karakterine odaklanan da ilk yapım. Bu dizi ile Tim Burton, animasyondan çizgi filmlere ve Broadway’e kadar her türlü eğlence medyasında yer alan karakterlere yeni bir soluk getirecek.

Author: Ethan Dinçer

RELATED POSTS