Versatility is a key!

FashionMarch 14, 2020
Versatility is a key!

Materiel ile Instagram’ın görsel savaşlarının arasında denk geliyoruz. Baskın renkler, çabasız silüetler ve kendinden emin kadınlar. 21. yüzyıl modasına dair her şey, kusursuzca bir arada. Aleksandre Akhalkatsishvili, Lado Bokuchava ve Aka Prodiashvili’nın yaratıcısı olduğu marka, son dönemde yükselen Tiflis modasının ruhunu en baskın şekilde yanıstanlar arasında. Bireysel moda dillerini güçlü şekilde oluşturmalarının yanı sıra, birlikte de kusursuz bir birliktelik ortaya koyan bu moda üçlüsü, Tiflis için kalp atışlarımızı yükseltiyor!

Materiel’in tarzını nasıl tarif edersiniz?

Materiel; kesinlikle hem klasik hem de kolay, günlük parçaların bir karışımı. Klasik terzilik, markanın alamet-i farikası. Parçaların çoğu tek tek ya da ayrı ayrı, altlı üstlü giyilebilir. Müşterilerimize her iki seçeneğin de sunulması önemli- dışarı çıkmak için veya ofis için giyinmek gibi – ve bunların tümü kolay ve rahat bir şekilde yapılmalı. Çok yönlülük kesimlerimizin anahtarı.

Stüdyo ortamınız hakkında daha fazla bilgi verir misiniz?

Stüdyomuz ışık ve örneklerle (oldukça fazla örneklerle!) dolu geniş ve havadar bir alan. Neredeyse bir marka arşivi gibi. Tasarımcıların ihtiyaç duyduklarında eski koleksiyon örneklerine başvurabilmeleri önemli. Takım toplantıları için odanın ortasında kocaman bir masa var. Tasarımcıların ortak bir odası olmasına rağmen, beyin fırtınası ve odaklanma için özel alanlara sahip olmalarına dikkat ediyoruz. Bunun için, sessiz olan ve önceki fotoğraf çekimlerimize ait kocaman posterlerin ve moodboardların sergilendiği ayrı bir odamız var. Burada tasarımcıların ayrı masaları var ve özel olarak çalışmalarına izin veriliyor.

Günümüzün Tiflis modası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birkaç yıldan beri Tiflis birçok insan için popüler bir moda merkezi. Başlıca moda şehirleriyle karşılaştırıldığında, buradaki moda sahnesinin ölçeği çok daha küçük. Belki de, onu ilginç yapan şey budur. Küçük ölçeğe rağmen, buradaki moda çok çeşitli. Tasarımcıların misafirperverliği de çok özel – röportajlara ve konuşmalara açıklar ve hatta size stüdyolarını bile gösterirler. Genel olarak, şehirde modaya karşı çok rahat ve havalı bir tutum var ve kesinlikle sıkı ve ciddi moda endüstrisi için canlandırıcı.

Trendleri kör bir şekilde takip etmenin doğru olduğunu düşünmüyoruz.

Şu andaki moda trendleri arasında sizin ASLA dediğiniz var mı?

Genel olarak, trendleri kör bir şekilde takip etmenin doğru olduğunu düşünmüyoruz. Onları tamamen görmezden gelemezsiniz tabi ki, ancak kendinize karşı dürüst olmanız ve her zaman trendlerin dikkatinizi dağıtmaması önemli. Kişiliğinize uyan bir şekilde tarzınıza akıllıca dahil edilmeleri gerekiyor. Biz de, bir moda markası olarak, trendleri ancak marka DNA’mıza zarar vermeden takip ettiğimizden emin olmaya çalışıyoruz.

Birçok tasarımcı markalarını büyütmek için sosyal medyayı bir araç olarak kullanıyor. Sizce bu önemli mi?

Kesinlikle! Sosyal medya çok önemli ve bizim için markanın haberlerini kitlemizle paylaşmamızın araçlarından biri. Web sitemizi yeni açmış olsak da, çoğu istek hala Instagram üzerinden alınıyor. Son zamanlarda Instagram hikayeleri bizim için çok etkili bir iletişim yolu oldu.

Birkaç kelimeyle, “lüks” sizin için ne ifade ediyor?

Bizim için lüks; statü, zarafet, güzel ve arzulanmış hissetmek ile alakalı.

Sırada ne var?

Şimdi PR üzerinde çalışıyoruz ve markanın farkındalığını arttırıyoruz. Son koleksiyonumuz Press Day çok iyi geçti, yeni özellikleri ve hikayeleri heyecanla bekliyoruz.

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS