Vans x David Bowie

NewsApril 9, 2019
Vans x David Bowie

Vans, baharı belki de dünyamızdan geçen en renkli ve özel karakter olan David Bowie’nin mirasını anarak kutluyor. Seçili Vans mağazalarında satışa sunulan Vans x David Bowie koleksiyonu, Aladdin Sane ve Ziggy Stardust albüm kapağından Serious Moonlight turuna kadar Bowie’nin unutulmaz anlarını temsil eden kıyafet ve ayakkabılardan oluşmakta.

Bowie’nin renkli kişiliklerinin her biri, farklı bir Vans modelinde yerini bulmuş. Vans klasiklerinden Era, Bowie’nin 1969’daki ilk hit parçası “Space Oddity”e ithaf edilmiş. Era, albüm kapağına uyacak şekilde mavi ve yeşil tonlarında tasarlanmış ve albümün adına vurgu yaparak siyah bir taban ile tamamlanmış.

The Sk8-Hi Platform 2.0, Bowie’nin ikinci kişiliği Ziggy Stardust’ı yansıtıyor. Kırmızı deri ile tasarlanan model, Bowie’nin kapsayıcı doğasına ithafen kadın ve erkekler için geniş bir numara aralığına sahip.

Vans, Old Skool modeli, David Bowie’nin Aladdin Sane albümüne adanmış. Sedef görünümlü deri ile tasarlanan modelin üstünde ikonik kırmızı ve mavi şimşekler yer alıyor. David Bowie’nin son albümü Blackstar ise, Vans klasiklerinden Slip-On’da yerini bulmuş. Keten ve süet kombinasyonundan yaratılan model ayakkabının yanında yer alan yıldız kümesi ile tamamlanmış.

Author: Jale Öner

RELATED POSTS