VALENTINO HAUTE COUTURE

FashionJanuary 25, 2024
VALENTINO HAUTE COUTURE

Le Salon; Güzelliğin gizeminin hüküm sürdüğü büyük bir balo…

Kreatif direktör Pierpaolo Piccioli, yeni koleksiyonda da parlak renklere önem verirken, markanın Place Vendôme atölyesinde modeller mor bir ‘couleur aubergine’ spiral merdivenden aşağıya doğru yürüyordu. 

Bir ‘parlak gökkuşağının’ aydınlatılması

Modacıların teknikleri ve süslemeleri dokulardan oluşan bir kaleydoskop yaratıyor; dökümlü ve dökümsüz turkuaz elbiseler, gül kırmızısı pelerinler, topaz blazer ceketler, safran gömlekler, hardal sarısı paltolarla mandalina elbiseler, omuzları açık üstler, cicili bicili parıltılı üstler ve etekler, siyah kabarık gonca paltolar ve gümüş payetli üstler…

Valentino Couture, uzun çizgili yelekler, dış giyim ve gösterişli parçalar olarak kullanılabilen çok yönlü parçalar olurken, büyük balon etekler cesur mavilerle süslendi, opera eldivenleri yapılandırılmış straplez elbiselerin bir uzantısı haline geldi ve kuş tüyü süslemeler kapüşonlara dönüştürüldü.

Zanaat teması, koleksiyonun arkasındaki itici güçtü ve Valentino bunu Paris’teki couture salonunda ilk kez sunuyordu. Şeffaf siyah gömlekler, ikinci bir deri gibi siyah dantelli transparan elbiseler, parka paltolar, blazer ve şort takımlar. 

Bir couture manzarasının anıtsal bir uygulaması…

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS