Su altı navigasyonu ve profesyonel kullanım için tasarlanan TUDOR’un Pelagos FXD saati, Fransız Donanması’nın özel birimiyle yapılan iş birliği sonucu geliştirildi. 

TUDOR, seçkin estetiğe sahip mekanik saatler sunan ödüllü bir İsviçreli saat üreticisi. Kökleri, The Tudor markasının, Rolex’in kurucusu Hans Wildsdorf adına tescil ettirildiği 1926 yılına uzanıyor. Rolex saatlerin kalitesini ve güvenilirliğini daha uygun fiyatlı olarak sunmak üzere de 1946 yılında Montres Tudor şirketi kuruluyor. 

TUDOR markası, 1950’ler ve modern dalgıçlar için ilk modellerini sunduğu 1980’lerden bu yana Fransız donanmasının resmi tedarikçiliğini üstleniyor. Pelagos FXD modeliyle ise bu tarihi iş birliği yeniden canlanıyor ve 1956’ya dayanan bu birliktelik sonucu 2021 yılında TUDOR ile Fransız Donanması yeniden güçlerini birleştiriyor. 

Tasarım estetiği açısından Pelagos FXD modeli, Fransız Donanması tarafından tarihsel olarak kullanılan TUDOR dalgıç saatlerinden ilham alıyor. Fransız Donanması’nın muhabere yüzücüleri olan, prestijli Commando Hubert ekibiyle birlikte geliştirdiği, benzersiz özellikleriyle öne çıkan oldukça teknik bir saat sunuluyor. 

Lacivert kadranlı, hassas zaman ayarlı ve 200 metreye kadar su geçirmez olan bu saat, dalgıçlara sualtı navigasyonu esnasında yardımcı olan parlak kadran özelliği ve her bir geri sayımın ayarı ile izlenmesini kolaylaştırıyor ve benzersiz özellikleri ile Fransız Donanması’nın özel ihtiyaçlarını karşılıyor.