Top Of The World: Imagine Dragons

NewsAugust 17, 2018
Top Of The World: Imagine Dragons

Yaklaşık 10 yıllık müzik kariyerlerinin henüz daha başlarındayken “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, “en iyi rock şarkısı” gibi ödülleri sıralamaya başlayan, bizlere melodileri ve güçlü duruşları ile özgürlüğü yakından hissettiren Imagine Dragons, ilk Türkiye’deki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. 2012’de yayınladıkları Night Vision albümleri ile beraber, Billboard, MTV, Rolling Stone gibi alanının en değerli mecralarından övgüler toplarken, sayısız performans ile indie/rock türünün sınırlarını ve gücünü dinleyicilerine tecrübe ettirmeye devam ettiler. Geçtiğimiz yaz aylarında yayınladıkları “EVOLVE” albümleri ile Dünya Turnesi’ne başlayan grup, Istanbul Blue Night Festivali ile 2 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta bizlere unutamayacağımız bir gece yaşatacaklar.

https://www.youtube.com/watch?v=XkIyCU8OqSU

2014 yılında Grammy Ödüllerinde, Kendrick Lamar ile M.A.A.D. City., Radioactive mash-up performansı için aynı sahneyi paylaşan Imagine Dragons yılın en iyi rock performansı ödülüne layık görülmüştü.

Las Vegas kökenli grup 2. stüdyo albümleri Smoke + Mirrors ile hayran bırakan, yenilikçi rock anlayışını göstermeye devam etti.

“I really believe that you don’t do music because you want to, you do it because you have to.”  — Dan Reynolds

Author: Ozan Tezvaran

RELATED POSTS