Gucci, Vault Art Space’in lansmanı ve ilk çevrimiçi sergisi ve müzayedesi “The Next 100 Years of Gucci” ile dijital gerçeklikteki varlığını bir adım öteye taşıyor. İtalyan moda evi, markanın geleceğinin NFT’ler aracılığıyla hayal edilmesi için 29 sanatçıyı işe alıyor.

Metaverse, yadsınamaz derecede kafa karıştırıcı bir yer olsa da giderek günlük hayatımızla iç içe geçen bir yer. Her çağın getirdiği yeniliklerden payını alan markalar, bu yeniliğe de er ya da geç ayak uydurmak zorundalar. 29 sanatçıyı Vault Art Space’e davet eden Gucci, gücünü NFT alanında lider olan SuperRare ile birleştiriyor. Sonuçsa tamamı fiziksel olanı aşan ve markaya ve onun gücüne toplu ve kalıcı övgüler olarak kalan 29 NFT eseri.

Eserlerin her biri Gucci’nin mirasının bir parçası. Vault’un web sitesinde, vaultartspace.gucci.com‘da, ilki 23 Haziran ile 1 Temmuz arasında, ikincisi 7 Temmuz ile 15 Temmuz arasında ve üçüncüsü 21 Temmuz ile 29 Temmuz arasında olmak üzere üç kısımda sergilenecek ve açık artırmaya çıkarılacak. Satışlar tabii ki ETH’de olacak. 

Birden fazla yaratıcı sesin sohbete katılmasına izin vererek uzay ve zamanın üzerinde bir buluşma yeri olan Vault ortaya çıkıyor. Çok yönlü sanatçı listesinin deneysel çalışmalarını sergilemek ve desteklemek için SuperRare ile yaptığı ortaklık sanatın çapraz kaynaşmasına izin veriyor. 

Kreatif Direktör Alessandro Michele, yeni girişimle bir kez daha beklentilere meydan okuyor ve günümüzün en yaygın sanatçılarından bazılarına göz alıcı bir ışık tutuyor.