YaInızlıkla Baş Etmenin 101 Yolu: Alina Boz

UnframedMay 2, 2020
YaInızlıkla Baş Etmenin 101 Yolu: Alina Boz

Hayal kurmak kendinizi sonsuz bir maceranın içerisine atmak gibi… İnsan ne kadar çok hayal kurarsa o kadar çok başarı o kadar çok mutluluk toplayabilir hayatta ve yine insan, ne kadar çok inanırsa kendine o kadar özgün kalabilir hayatta! Tüm bu duygular aslında hepimizin içerisinde yükselen çok basit görünen öğretilerden gelse de hayata geçirmek o kadar da kolay olmuyor ve bu noktada unuttuğumuz tüm o dersleri Aşk 101 bize bir kez daha anlatıyor. Alina Boz, hayal etmekten hiç korkmuyor, peki ya sen?

Başarıyı nasıl tanımlarsın?

Başarının bir parametresi olduğuna inanmıyorum. Yaşananları bu başarılı ya da bu başarısız diye net bir süzgeçten geçirmek mümkün değil. Başarıyı her şey bittiğinde sizde geride kalan duygular üzerinden ölçebilirsiniz ve bir şeyi dünya üzerinde sadece bir kişinin bile başarılı görmesi onun bu sıfatı alması için yeterlidir. Bir şey size göre başarılı ise başarılıdır. Nokta koyabilirsiniz.

Hayal gücüm her konuda devreye giriyor ve kendimi her zaman bir şekilde o fikirlerin peşine düşmüş olarak buluyorum. Bu benim hayatı kabul ediş şeklim.

İnsan neden iyilik yapar?

İyilik konusunun içgüdüsel olduğuna inanıyorum. Bir neden aramadığınız zaman yaptığınız şeyi “iyilik” olarak adlandıra bilirsiniz.

Korkularınla yüzleşir misin?

Her insanın hayatında kaçtığı nüansları elimine ettiği zaman, büyüdüğüne inanıyorum. Büyümek, ayakta kalabilmek için korkularımla yüzleşmem gerekli.

Hayallere inanır mısın?

Hayal gücüm her konuda devreye giriyor ve kendimi her zaman bir şekilde o fikirlerin peşine düşmüş olarak buluyorum. Bu benim hayatı kabul ediş şeklim.

Girişken misindir?

Yeni insanlar tanımayı, yeni duygular tatmayı çok severim. Ama bu, girişkenlik durumunun mood’uma göre değiştiğini kabul etmeliyim.

Aşkı nasıl tanımlarsın?

Aşk bize huzur veren her. Doğaya da aşık olabilir insan, onu tamamladığını düşündüğü birine de. Hiç bir karşılık beklemeden duyulan temiz bir duygudur aşk.

Röportaj Duygu Bengi
Fotoğraf Burcu Karademir

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS