The ‘Halston’ Trailer is Full of 70s Glam

NewsApril 24, 2019
The ‘Halston’ Trailer is Full of 70s Glam

Frédéric Tcheng, Halston’ın unutulmuş mirasına odaklanmanın yanı sıra, tasarımcının kişisel hayatı, aşırılıkları ve verdiği kötü kararlar hakkında karanlık izleri sürüyor ve “Tepeye çıkmak mı yoksa tepede kalmak daha mı zor?” diye soruyor.

70’lerin ikonik Amerikalı moda tasarımcısı, Roy Halston Frowick, Jackie Kennedy’nin 1961’de kocasının göreve başlangıç töreni sırasında giydiği pembe minik şapkası ve Bianca Jagger’ın Studio 54’ün dans pistinde üzerinden salınan straplez elbisesi gibi meşhur parçalara imza attı. Buna rağmen, Halston hiçbir zaman her gün kullanılan bir marka haline gelmedi.

Şimdi, Valentino: Son İmparator, Diana Vreeland: Gözün Seyahat Etmesi Gerekir, Dior ve Ben gibi filmlere hayat veren yazar-yönetmen Frédéric Tcheng, Halston filmi ile tasarımcının çok bilinmeyen hikayesine ışık tutuyor.

“Amerika’nın ilk süperstar tasarımcısı Halston, 1970’lerde uluslararası şöhrete ulaştı, bir imparatorluk yarattı ve geçen yüzyılın sosyal ve cinsel devrimini görselleştirdi” diyor filmin tanıtım metni. ‘Halston’, kadınları yapılandırılmamış tasarımlarıyla özgür kılan efsanevi tasarımcı Roy Halston Frowick’in hayatının ve zamanının destansı anlatımını yakalıyor. Nadir arşiv görüntülerini ustalıkla örüldüğü belgeselde, Halston’ın ailesi, arkadaşları, Jacqueline Kennedy, Liza Minnelli , Andy Warhol ve Iman gibi yakın çevresiyle röportajlar da yer alıyor.

Belgesel, Mayıs ayından itibaren sinemalarda olacak.

Author: Jale Öner

RELATED POSTS