The Fall/Winter 2024 Prada Collection

FashionFebruary 22, 2024
The Fall/Winter 2024 Prada Collection

Güzellik; doğuştan gelenin, kültürün etkisinin ve toplumun bir arada kavrulmasından oluşan bir olgu.

Doğa ve beslenmek beraber bir şekilde güzellik algısını oluşturuyor. “Çıplak gözle görülebilen iki bilginin birbiriyle uyumsuzluğu, içsellik ve dışsallık arasında çelişki…”

Kemerlerinizi bağlayın, moda sektörünün annesi ve babası her zamankinden daha sert çarpıyor! Markanın doğayla olan kararlı tutkusu kendini açıkça gösteriyor. Sıradan ve sıkıcı zeminler camların arkasına gizlenmiş çiçek bahçelerine bırakmış.

Miuccia Prada ve Raf Simons tarafından hazırlanan Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonu modayı bir tarih dersi niteliğinde işlemek üzerine kurgulanmış.

Bu koleksiyon sadece şimdiyi anlatmıyor, bugünü tanımlamak için dünün ve yarının yankılarından esinlenilmiş. Koleksiyon tasarlanırken Prada ve Simons pilotların ve denizcilerin iş üniformalarından aldığı ilhamı Prada’nın şık dokunuşuyla yeniden tasarladı. Deri trençkotlar ve pastel düğmeli gömlekler, salaş paçalı bağcıklı pantolonlar ve tüylü pilot şapkaları kombinleyerek koleksiyona doğru yelken açıyoruz.

Bu sırada paçalı kalem etekler, cesur ve özgüvenli bir hava içinde renkli dikişleriyle adeta çiçek açıyor. Prada’nın koleksiyonu kesinlikle özgüven ve heves dolu! Feminen dikişler güçlü omuzlar doğru ilerlerken havalı bir ofis kadını duruşu yaratıyor. Transparan dar elbiseler ve kurdele detayları Prada’nın çiçeklere olan çekimini ifade eder bir biçimde. Deri kolej ceketleri oyun alanına spor bir dokunuş katarken, çekilmiş motosiklet ceketler ve işlemeli kasketler sofistike bir izlenim bırakıyor.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS