The End of a Chapter After a Decade

NewsMarch 21, 2023
The End of a Chapter After a Decade

İkonik modaevi Moschino, Jeremy Scott’un geçirdiği benzersiz vizyon ve yaratıcılıkla iz bıraktığı 10 yılın ardından bir anda yaratıcı direktörlük görevinden ayrılacağını duyurdu

Ekim 2013’ten beri parmağı olan koleksiyonların her birinde Moschino’yu farklı bir konuma yerleştiren Jeremy Scott 20 Mart’ta Moschino tarafından görevinden ayrılacağı duyuruldu. Bu 10 yıllık yolculuğun sonunda, sanat, tüketicilik ve modanın yönünü belirleyen kararlarlarıyla modada çığır açan Scott, Italyan Lüks Evi’nde unutulmayacak işlere imzasını attı. 

Moschino tarafından yayınlanan basın açıklamasında Aeffe S.p.A.’in sahibi Massimo Ferreti, “Jeremy Scott gibi bir yaratıcı güçle çalışma fırsatına sahip olmak benim için bir şans. Franco Moschino’nun mirasına 10 yıl boyunca bağlılığına ve Moschino mirasına daima ayrı bir renk ve neşe getiren vizyonu için teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

House’ın geçmişini ve geleceğini şekillendirerek Moschino mirasına benzersiz bir estetik getiren Jeremy Scott Creative Director olarak görev aldığı süre boyunca Lady Gaga’dan Cardi B’ye kadar son on yılın ironik isimleriyle çalıştı. Hiç düşünmeden Barbie-core trendinin öncüsü diye işaret edebileceğimiz Jeremy Scott, Met Gala gibi büyük moda etkinliklerinde bile unutulmaz Katy Perry’nin ünlü avize ve sonrasında hamburger kıyafeti gibi yaratıcı ve cüretkar yaklaşımlarıyla benzersiz bir ilgi odağı oldu. 

Yine, Moschino’nun yaptığı basın açıklamasında Moschino’dan ayrılması hakkında Scott, “Bu son 10 yıl, Moschino’da yaratıcılığın ve hayal gücünün harika bir kutlamasıydı.” dedi. Ayrıca, geride bıraktığı mirasla gurur duyduğunu belirten yaratıcı zeka Jeremy Scott Ferreti’ye de House’ı yönetme şansı verdiği için teşekkür etti. Basın açıklamasının devamında, tüm dünyadaki hayranlarını da unutmayarak minnettar olduğunu iletti. Hiç şüphemiz yok ki, bundan sonra da, Jeremy Scott’ın Moschino’da parmağı olan miras, moda dünyasında hiç bitmeyecek bir esin kaynağı olmaya devam edecek.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS