The Best Wes Anderson Beauty Looks Of All Time

NewsMay 2, 2019
The Best Wes Anderson Beauty Looks Of All Time

Wes Anderson’ın doğum gününü kutlamak için; arşivlere dalıp, Wes’in kamerasıyla yakaladığı en iyi beauty looklarını bulmaya karar verdik. Keyfini çıkarın!

Margot Tenenbaum (The Royal Tenenbaums)

Margot Tenenbaum, evlat edinilen, durmaksızın sigara içen, 11 yaşında iken Braverman ödülü kazanan edebi bir dâhi. Zarif ama anlaşılmaz bir karakter olan Margot’ın asi doğası, lüks bir kürk manto, Lacoste elbisesi ve Birkin çantası ile parmakları arasında sürekli duran sigarası ile mükemmel bir şekilde kombinlenmiş tutucu elbise anlayışına ters düşüyor. Sürmeli gözleri ve kırmızı tokayla bir tarafa ayırdığı düz sarı küt saçları ile anında fark edilebilen Margot, ayrıca elmacık kemikleri üzerinde hafif bir renk tonu ve hafif boyalı dudakları ile gösteriş yapıyor.

Rita (The Darjeeling Limited)

Alışılmadık ve ezber bozan bir karakter olan tatlı Rita, herhangi bir klişe role uymayan öngörülemez ve şaşırtıcı biri. Kalın siyah kalemle vurgulanan gözleri ve çarpıcı parlak mavi göz farı, kişiliğinin beklenmedik yüzlerini açığa çıkarır. Ve bu Rita’nın turkuaz rengi olan geleneksel kıyafetiyle kusursuz bir şekilde eşleşir.

 Suzy Bishop (Moonrise Kingdom)

12 yaşındaki Suzy Bishop; her kızın hayatındaki ergenlik kaygısının fantastik çocukluk merakıyla hala karıştırıldığı dönemin somut örneği. Zarif elbiselerine uyuşmayan diz boyu beyaz çorapları ile bowling ayakkabıları, henüz ne yetişkin ne de çocuk hisseden bir kız çocuğunun duygularının simgesi olan bir estetik örneği. Suzy’nin görünüşü, yumuşak şeftali tonunda dudağı ve camgöbeği tonunda saldırgan bir göz farı ile süslenmiş göz kapakları dışında, taze yüzlü ve doğal.

Jack’in Eski Sevgilisi (Hotel Chevalier)

The Darjeeling Limited’in öncülüğünü yaptığı bu 13 dakikalık kısa sürede, Natalie Portman, Wes Anderson’ın ilişkilerde baskınlık mücadelesinin geleneksel cinsiyet rollerini yıkmak için isimsiz ve antagonistik bir şekilde Jason Schwartzman’ın sevgilisi rolünü üstleniyor. Karakterin nötr gri tonlarındaki kıyafeti ve erkeksi kısa saçları buyrukçu kişiliğine iltifat ediyor, ancak tabiatında güzel yüzünün altında yatan bir yumuşaklık varmış gibi görünüyor. Kalın kaşlar ve hafif gölgeli gözler şık bir sofistike tavır sergiliyor, ancak dudaktaki pembe çizgi ve hafifçe kızarmış yanaklar karakterin kadınlığını ortaya çıkarıyor.

 Rosemary Cross (Rushmore)

Anderson’un en iyi eserlerinden biri olarak kabul edilen Rushmore, Olivia Williams’ın sıradan görünümlü ama çekici, dul bir öğretmeni canlandırdığı ve 15 yaşındaki öğrencisi Max Fischer ile yaşı biraz daha uygun olan ve Herman Blume’un aşkının konusunu anlatıyor. Kızarmış yanakları dışında makyajsız olan Rosemary Cross, porselen görünümlü cildiyle kendiliğinden ışıltılı bir kadın.

Jane Winslett-Richardson (The Life Aquatic with Steve Zissou)

Sürekli olarak bir safari turuna çıkmak üzereymiş gibi haki kıyafetleriyle gezen, sert muhabir Jane zorlu bir dış görünüş sunar. Hamile ve sürekli bir sakız çubuğuna çiğneyen Jane’in ten rengi gibi altın renginde olan güneşte yanmış saçları arkadan örülüdür. Blanchett ayrıca yüzünü parlatan ve hiç siyah halka kalmayacağını garanti eden gözaltı kapatıcısı gibi duran nude dudak rujuyla adeta gösteriş içerisinde.

Madam D (The Grand Budapest Hotel)

Tilda Swinton, Anderson’un aksiyon-komedi olan tuhaf dünyasında 84 yaşındaki bir aristokrat ve zengin dul Madam D olarak yer alıyor. Çekici ve heyecan verici bir itibarı olan Madam D’nin kıyafetleri onun büyüklüğüne yakışır bir güzellikte. Dudakları derin ama parlak bir ruj ile kaplıdır ve saçları (daha sonra öğrendiğimiz gibi sırlarla doludur) ayrıntılı ve inci gibi beyaz bir puf şapkanın içinde yığılmıştır. Ve seksenlik yüzünün derisi neredeyse karaciğer lekeleriyle gizlenmiş olsa da, Madam D’nin yaşının yarısı kadar olan bir kadın kadar kusursuz görünüyor.

 

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS