Springfield Moda Haftası: Balenciaga x The Simpsons

FashionOctober 4, 2021
Springfield Moda Haftası: Balenciaga x The Simpsons

The Simpsons evreninin realitemizin paralel evrendeki başka bir versiyonu olduğuna artık hemfikir gibiyiz. Her bölümünde güncel hayattan oldukça fazla öğe bulunduran program şimdi de moda haftasında boy gösterdi. 

Paris moda haftasının her sene merakla beklenen defilelerinden biri olan Balenciaga, geçtiğimiz pazar günü yeni koleksiyonunu Paris Theatre du Chatelet’de özel bir etkinlikle tanıttı. Sıradan bir defileden yine oldukça uzak olan bu etkinlikte Elliot Page ve Naomi Campbell gibi isimlerin katılımının üstüne, The Simpsonsun 10 dakikalık Balenciaga özel bölümü davetlilere gösterildi. 

Modada yerleşmiş normları yıkmaya devam eden Balenciaga kreatif direktörü Demna Gvasalia, Simpsons Balenciaga bölümünde kendisi olarak yer aldı. Özel bölümün ana konusu Homer’ın Marge’a doğum günü hediyesi olarak yeşil bir Balenciaga elbise alması üzerine işliyor. Bölüm high end moda markalarını, ve özellikle Balenciaga’yı, eğlenceli ve eleştiren bir tonla yorumluyor. Kaia Gerber gibi ünlü modellerin yürüdüğü defilede bu sayede Homer, Marge, Lisa ve Bart da yeni koleksiyonu dijital olarak sergiliyor. Koleksiyonun orijinali ise, Balenciaga klasik tarzı olan oversized ceketler, büyük omuzlu elbiseler, vintage esintili kot pantolonları gibi klasiklerden oluşuyordu.

Simpsons ve Balenciaga hayranları için farklı bir deneyim olan bu bölüm sosyal medyada da büyük ses getirdi. Yayınlanan bölümün ardından bir çok hesap defileyi konuştu. Programdaki kıyafetler ise koleksiyonlarından alınmış birebir parçalar olduğu için sosyal medyada büyük ilgi topladı. Adeta bir yarışmaya dönen moda haftasının galibi Balenciaga mı olacak?

Fotoğraflar: The Simpsons x Balenciaga Crossover Episode
Author: Arya Aytanır

RELATED POSTS