Silk Road Services

FashionFebruary 22, 2021
Silk Road Services

Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, sokak giyimini çok kültürlü ve tarihsel bir bağlamda yeniden ele alıyor. Bu sezonun ana ilham kaynağı olan “İpek Yolu” hem soyut hem de somut anlamda çağdaş bir vizyona dönüştürülüyor.

Bu bağlamda koleksiyon, alışılmadık oranlar ve işlevler oluşturmak için yeniden yapılandırılmış spor giyim ve geleneksel terzilik arketiplerinin birleştiği bir dünya sahiplendi. Koleksiyonda yine bu ruhu yansıtan; mandalina, pişmiş toprak, kına kırmızısı, mavi ve morun okyanus tonlarıyla eşleştirildiği bir renk skalası tercih ediliyor.

“İpek Yolu, tarihsel olarak kültür ve ticaret için kritikti, sadece mal ticareti değil, aynı zamanda fikir ticareti için de önemliydi”’ diye açıklıyor Aydın. Sezonun önemli sergilerinden söz ederken, “Benim kişisel favorim Neil Raitt’in özel baskısını içeren Camel Utility Pantsti. ‘’ sözleriyle tarihsel dokunun günümüz sokak stiliyle buluştuğu koleksiyonunun ilhamlarından birine değiniyor.  

İngiliz sanatçı Neil Raitt’in özel olarak ürettiği İpek Yolu’ndan esinlenen iki özel çağdaş sanat eseri tarandıktan sonra onlardan alının ilham ile düzenlenen baskılar, kumaşların okyanus teması ve çöl teması ile buluştuğu bir dünyada sunuluyor. ”Bu koleksiyon için, bu geniş ağla birlikte mal taşıyacak karavanlardan ilham aldım. Develeri boyanmış biçimde icra etmekten ve ne tür mallar taşıyacaklarını hayal etmekten, lüks ve emek kavramlarını yan yana getirmekten zevk aldım ” diye ekliyor Raitt.

Bünyamin Aydın, gerçek insanlar için yapılan gerçek giysilere olan ilgisini ifade etmek için, geleneksel mirasa sahip sokak kültürünün zenginliğiyle  bir kez daha karşı karşıya geldi ve böylelikle köklü çağdaş uyumlara dayanan çok etnikli bir koleksiyonu bizler ile buluşturdu. Sizler de bu yeni koleksiyonun alışılmadık temaların bir araya getirildiği dünyasına davetlisiniz. lesbenjamins.com‘u takip edin!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS