Şehir Manzaralarında Hayat Bulan Koleksiyon

FashionAugust 13, 2021
Şehir Manzaralarında Hayat Bulan Koleksiyon

Dinlediğimiz müzikten konuşma şeklimize kadar en geniş etki alanına sahip olan sokak kültürlerinden biri olan kaykayın, en gözle görünür etkisi kıyafetler üzerine. Spor, kültür, sanat ve sokağın kesişim noktası olan kaykay moda konusunda da kültürün içinden veya dışından farketmeksizin pek çok insana ilham kaynağı oluyor.

Çağdaş Doğunun vizyonunu temsil ederek her geçen gün büyüyen Les Benjamins ve kaykay kültürünün içinden yetişen sanatçılarla spora ve kültüre en iyi tasarımı ulaştırma amacıyla kurulan Ala Skateboards ise kaykay, sokak kültürü ve yerel kültürlerin harmanlanmasından oluşan yepyeni bir iş birliğine imza atıyor.

İkilinin duyurduğu Les Benjamins x Ala Skateboards isimli kapsül koleksiyon, Les Benjamins DNA’sından esintiler taşırken Ala Skateboards’un sokak kültürüne olan sevgisini yansıtıyor.

Ala Skateboards’un %100 yerli kaykaycılar ve kaykay kökenli sanatçıları ile Les Benjamins’in yerel hikayeleri ve köklü kültürlere tuttuğu ayna birleşince de ortaya sokakların sesini yansıtan bir koleksiyon çıkıyor. 

Sınırlı sayıda üretilen bu kapsül koleksiyonda Penny Board ve Unisex T-Shirt tasarımlarının yanı sıra sadece 10 adet üretilen el yapımı Cruiser Board’lar. Bir koleksiyoner itemi olmak üzere tasarlanan boardlar eski kaykaylardan tasarlanmış. 80 adet üretilen Unisex T-Shirt tasarımları ise Les Benjamins Essentials koleksiyonu ileri dönüşüm tekniğinin değerlendirilmesi ile sunuluyor.

İkili bu yeni işbirliğini kutlamak adına bir de fingerboard parkı üretmiş, Beşiktaş Meydanı’nın bir minyatürü şeklinde tasarlanan fingerboard parkını Les Benjamins Nişantaşı Flagship mağazasında deneyimlemeniz mümkün.

Author: Naz Başaran

RELATED POSTS