Seen ile tanışın!

FashionAugust 22, 2019
Seen ile tanışın!

Seda Şen, stili ile çoktan radarımıza girmişti… Kalabalıklar içerisindeki kaosu silen tavrı, tüketim çılgınlığı ile yarışan stil avcılarını geride bırakan dingin duruşu ve zamana meydan okuyan tavrı ile Seda, geçmişe duyduğumuz özlemi somutlaştırıyor. Bugün Seda ile birlikteliğimizin odağında “Seen” var! Vintage parçalar ve kemerlerle küçük ama kararlı adımlarla ilerleyen Seen, ilk çanta koleksiyonu ile karşımızda. Seen’in çantaları tıpkı Seda gibi zamana meydan okuyor! Trendlerin uzağındaki moda anlayışı ile her zaman sahip olmak isteyeceğiniz naiflikte çizgilere karışıyor.

Seda, 10 senedir İstanbul’da bugünlerde Arnavutköy’ün keyfini çıkarıyor! Onunla randevumuzda heykel eğitimi almak üzere geldiği bu şehrin en şairhane sokakları eşlik ediyor… Her adımda bir tarihi gizleyen Arnavutköy, Seda’nın ruhuyla daha da anlam kazanıyor.

Hiçbir başarı kolay kazanılmıyor! Seda bu şehirde fotoğrafçı asistanlığından sosyal medya danışmanlığına birçok farklı mesleği gerisinde bırakmış. Kendi markasına ulaştığı bu yolda korkusuzca adım atarak, modaya olan ilgisini kaybetmeden ilerlemiş. “Küçüklük fotoğraflarıma baktığımda kestiğim, değiştirdiğim kıyafetlerin içindeki fotoğraflarıma rastlıyorum.” diyor, ama moda; estetiğe olan ilgisinin bir bölümünü işaret ediyor, belki de bugün için ifade biçimi, üretim şekli bu desek daha doğru olur.

Seda Şen ismini duyduğumuzda zihnimizde canlanan vintage imgeler üzerine merakla soruyorum; “Vintage” kavramı senin zihninde hangi imgeleri canlandırıyor? “Büyüdüğüm evi! Vintage; geçmişin ve geçmiş yaşamların üzerimde bıraktığı etkileri ifade ediyor. Dibe daldıkça daha da değerli parçalar bulabildiğim bir deniz gibi.”

Seda, stilini eski ile yeninin buluşması olarak tanımlıyor. Seen de kendisine hizmet etme isteğinden ortaya çıkmış. “Seen’in öncesinde bu işi besleyecek pek çok alanda tecrübe kazanmaya çalıştım. Ardından benim için hepsini bir araya getirmenin zamanı geldi.” diyor!

Tutkusunu mesleğe dönüştüren herkes gibi Seda da zorlu yollardan geçtiğini itiraf ediyor; “Düşündüğümden daha engebeli ve öğretici bir yolculuktu. Şartlar çok belirleyici olabiliyor tabii. Şimdi dahası için sabırsızlanıyorum!” Ama bu öyle bir yolculuk ki ne kadar zorlansanız da en ufak bir başarı ile daha fazlası için korkusuzca ilerliyorsunuz!


Seen’in imzasını; “Hayvan figürleri ve desenleri” olarak tanımlıyor Seda ve Instagram’da markalaşarak tasarımlarını satmayı düşleyen birçok kişi için önemli bir nüansın altını çiziyor; “Sosyal medyada insanları etkilediğiniz şey o ürünü nasıl yerleştirdiğiniz, sattığınız şey ise gustonuz.” Tüm bu süreçte anahtar nokta ise kriz anını yönetmek.

Seda, Seen’i bir tarafı atölye bir tarafı ise vintage parçaları da kapsayan kendi konsept mağazasında gördüğü bir geleceği düşlerken, tasarımlarını markalaştırma cesaretini bulanlar için iş bölümünün önemini vurguluyor! Çünkü nasıl başladığınız ve çeşitli fırsatlar karşısında nasıl bir yol izlediğiniz markanızın kaderini değiştiriyor… Seda Şen’in stiline ayna tutan Seen ile randevunuz için linki takip edin!

Röportaj Duygu Bengi
Fotoğraf Selin Ünsel
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS