Schiaparelli SS24 Couture Collection

FashionJanuary 23, 2024
Schiaparelli SS24 Couture Collection

Daniel Roseberry; moda endüstrisi için cennetten bir hediye, mevsimler boyunca bize hayal kurma şansı tanıyan bu sürealist deha… Onun evreninde, sanata duyduğu aşk, dünyada olmanın dehşeti ne olursa olsun bir hayranlık parçası. Daniel Roseberry bu kez, kurucu Elsa Schiaparelli’nin astronomiye duyduğu hayranlığa saygı göstermek için iş başında.


Daniel Roseberry bir kez daha yaratıcılığın sınırlarını zorlayarak birkaç anahtar kelimeyle mükemmel bir bütünlük içinde birleşiyor; Fütüristik, modern, sinematografik, doğaüstü ve dramatik… Sanki tüm bu kelimeler bir araya gelerek bu ilahi derecede çekici ve duygusal uzaylıları doğurmuş gibi.

İnanılmaz ölçülerde bir koleksiyon, ay krateri şeklindeki dev boyun dekolteleri yüzü dantel perdelerin ardında gizliyor, ipek fiyonklarla süslenmiş ‘şampanya rengi’ elbiseler, bizi bir gezegenden diğerine götüren kadar keskin, gümüş omurga şeklindeki mücevherler sırttan dışarı çıkıyor, siyah korse lateks etek ve cilalı süsleme ile eşleştirilmiş… “Telluric” gezegenler sanki omuzlarımızı süslemek için gelmiş gibi ceketlerde farklı hacimler ve kumaşlar, eğrili, kayalık, yapısal olmayan, baştan aşağı boncuklu ve püsküllü.

Gökcisimlerini andıran gösterişli elbiseler, sanki meteorit çarpmalarıyla oluşmuş gibi şekillendirilmiş ve ardından yüksek teknoloji haute couture ile buluşuyor: Zarif ve saf, kurnazca güzel ve unutulmaz.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS