Say Hi to CY-B3LLA

NewsJune 23, 2022
Say Hi to CY-B3LLA

Dijital dünyadaki olanakların sınırsız olduğunu bilsek de Bella Hadid’e ulaşmanın bu kadar kolay olabileceğini eminim tahmin etmemişizdir. Süper modelin ilk NFT koleksiyonu CY-B3LLA’yı tanıtması ile kendi imajından oluşan sanal eserler satışa sunuldu.

Bella Hadid, metaverse platformu reBase ile iş birliği i olarak sunacağı NFT koleksiyonunun haberini geçtiğimiz günlerde vermişti. 11,111 eserden oluşan bu koleksiyon, Bella’nın kendi imajından yaratılmış tasarımları sanal ortamla buluşturacak. 10 farklı tasarımcının, 3D printerlar yardımı ile süper modeli scan ettiği koleksiyon, 4K kalitesi ile neredeyse gerçek gibi görünüyor. Cyborg ve robot temalarından ilham alan tasarımlar, Hadid’i fütüristik bir gerçeklikteki kraliçe olarak tasvir eden nitelikte. Kendi instagram hesabından CY-B3LLA’yı duyurduğundan beri neredeyse yarım milyon insanın bekleme listesinde beklediği NFT’ler, aynı zamanda Bella’nın kendi estetiğini de destekleyecek şekilde tasarlanmış. Rai Flowers’ın makyaj görünümleri, Evanie Frausto’nun da saç stilleri üzerinde çalıştığı karakteristik özellikler ile CY-B3LLA, teknoloji ile modayı birleştirmeyi ihmal etmiyor.

Özellikle savaşlar ve Covid gölgesinde geçen birkaç yıl sonucunda sosyalleşme, iletişim ve topluluk içi duyulan hoşgörünün tekrar canlandırılmasını da hedefleyen bu koleksiyon, aslında sanal eser alış-verişinden çok daha ötesi. Yepyeni bir platform aracılığı ile kendi komünitesini kurmayı hedeflediğini açıklayan Bella, bu sayede üyeler arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefliyor. Bu NFT eserlerin satın alımı ile sanal ve gerçek hayatta çeşitli buluşmalara katılma fırsatınız olurken; yeni ilişkiler kurma ve yeni bir gerçekliği beraber deneyimleme olanağı da bulabiliyorsunuz.

CY-B3LLA koleksiyonu, tasarımını 10 farklı bölgeden aldığı ilham ile farklılaştırıyor. Küreselleşme ile birlikte farklı değerler ve kapsayıcılık günümüzde ivme kazanırken, bu değerleri benimsemek de yeni teknoloji çağında büyük önem taşıyor. 11,111 NFT’nin 1,111 lokasyon özelinde sunulacağı koleksiyonda, temsil edilecek 10 ülke bazında tasarımlar göreceğiz. Bu bölgeler ise lokal sanatçıların yönlendirmesi ile eklenmiş kişisel dokunuş ve yorumlar ile eşsiz kültür, trend ve alışkanlıkların ürünü olacak. Temmuz ayından Eylül ayına kadar her 7 günde bir açıklanacak lokasyonlardan ilki ise Bella’nın sosyal medya hesabından da duyurduğu Tokyo olacak. 

Author: Dilan Günaçtı

RELATED POSTS