Rihanna Moda Haftasını Nasıl Çaldı?

FashionMarch 4, 2022
Rihanna Moda Haftasını Nasıl Çaldı?

Milano sonrası şimdi Paris’te Rihanna, hamile göbeği ve taşıdığı kıyafetlerle şovun en çok konuşulanı olmaya devam ediyor. Albümünü dört gözle beklesek de, kendisi moda haftalarındaki yokluğunun acısını çıkarmakla meşgul. 

Tüm moda haftalarının -hele bir de büyük dörtlüde gerçekleşiyorsa- odağı süper modeller, abartılı tasarımlar ve sahneler olabilir ta ki ön sırada Rihanna’yı görene kadar. Rihanna’nın podyum parçalarındaki kişisel yorumu, kırmızı halı stratejisinin önemli bir unsuru oldu. Hamile olmayı geçelim kim Dior defilesine transparan bir elbise ve iç çamaşırı ile katılabilir ki? Daha doğrusu kim bu kadar iyi taşıyabilir ki?

Ocak ayının sonunda hamile olduğunu açıkladığından beri uzun zamandır bu kadar sık sık dışarıda görüntüleniyor. Şubat ayında People dergisine hamileliği sırasında modayla haşır neşir olmanın eğlenceli ama aynı zamanda zorlu olduğunu söylemişti. Ne kadar zorlanıyor bilemeyiz ama aşırı olsa da bir şekilde çabasız gözüküyor, taşıdığı her şeyle bütünleşiyor. Sadece moda haftalarında gördüğümüz Gucci ve Dior defilelerinde değil, paparazziler tarafından çekilen sokak fotoğraflarında da oldukça iddialı gözüküyor. Bilerek karnı açıkta ve seksi giyindiğini biliyoruz. Bunu seçmesinin bir sebebi var çünkü bir röportajında toplumun kadınların hamile olduğunu saklamasına ittiğini söylemişti. “Bu yüzden hamile kalmadan önce denemeye cesaret edemediğim şeyleri deniyorum. En askılı, en ince ve daha fazla kesik benim için daha iyi.”

Rihanna tarzındaki bir sonraki seviye olan hamilelik stili, Milano Moda Haftası ve New York’taki randevu gecelerinde ASAP Rocky ile boy gösterdi. Bu ayın başlarında Los Angeles’taki Fenty Beauty’nin açılışına katılırken aslında Milano ve Paris’teki ikonik stiline göz kırpıyordu. Otoparkta çekildiği fotoğraf moda şovlarını aratmasa da Rihanna için sıradan bir gündü.

https://www.instagram.com/p/CZxRX0aP7F7/

İlk olarak 25 Şubat’taki Milano’da Gucci defilesiyle ASAP Rocky ile el ele poz verdi. Siyah dantel-kısa üst, mor kürkü, ejderha desenli pantolon ve zincir başlığı dahil olmak üzere tam bir Gucci görünümüne sahipti. Daha sonra 28 Şubat’taki Virgil Abloh’un son Off-White defilesine giderek, Diesel FW22 süet maksi kaban ve Off-White’ın deri mini elbisesiyle görüntülendi. 1 Mart’ta ise bugüne kadarki en iddialı hamile görünümüyle şovuna katıldı.

İnternette çığır açan hamilelik duyurusundan bu yana Rihanna’nın hamile stili, her ne kadar bize bir o kadar güzel ve aşırı gelse de hamilelik tarzıyla eski tarzı arasında çok da bir fark yok. Tek fark göbeğinin çıkması, belki de eskisinden daha özgüvenli olması. 

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS