Remeeting the Fluidity: Prada SS24

FashionSeptember 21, 2023
Remeeting the Fluidity: Prada SS24

Gerilen hisler ve akışkan bedenlerden doğan bir karşıtlık. Miuccia Prada ve Raf Simons Prada 2024 İlkbahar/Yaz erkek giyim koleksiyonuna paralel olarak Milano Moda Haftası’nda SS24 Kadın giyim koleksiyonuyla yeniden “akıcılık” kavramı ile buluşuyor ve kıyafetlerin insan bedenini özgürleştiren hislerine sadık kalmaya devam ediyor.

Cesur ancak bir o kadar da zarif bir noktada buluşan tasarımlar gece ve gündüz fark etmeksizin Prada SS24 defilesinde zamansızlaşıyorlar. Koyu bir gri takım elbiseyle podyuma çıkan ilk silüet abartılı sıkı bel, plise şortlar ve kıvrılan omuza sallanan bir omuz fular ile Prada’nın SS24 koleksiyonunu Milano Moda Haftası’nda tanıttı. 

Her zaman olduğu gibi dışarıda K-Pop fanlarının çığlıkları yükselirken, Prada, şeffaf organze elbiselerle yeni bir heyecanı koleksiyonuna ekledi. Rüzgarla dans eden bu zarif kumaşlar, her adımda “akışkanlık” kavramına doğru izleyenleri davet etti ve çiçek desenli üstler, yırtık ve parçalanmış dokular ve püsküllerle buluşan tasarımlar insan bedenini özgürleştirme konusunu biraz daha ileri taşıdı.

Blazer ceketler, bu koleksiyonda yeniden yorumlanarak oversized siluetlerle karşımıza çıkarken deri yakalar ve bronz donanımlar, günlük giyim kodlarını yepyeni bir boyuta taşıdı. Aynı zamanda, altın folyo etekler ve püsküllü katmanlarla, koleksiyona eğlenceli bir parti atmosferine davet etti. Parlak taş süslemeleri, delikli gömlekler ve diz boyu elbiseleri zenginleştiriyor, her detayda lüks bir dokunuş sağladı.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS