Red Bull Art around Moda

NewsMay 4, 2016
Red Bull Art around Moda

Red Bull Art Around projesi, bu yıl 5-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. İkincisi düzenlenecek Red Bull Art Around projesi bu sefer şehrin Anadolu Yakasına geçerek kendine has dokusunu yansıtabilmeyi başarabilen Moda’da gerçekleşiyor. Moda semtinin zengin tarihine, ev sahipliği yaptığı farklı yaşam biçimlerine ve genç ruhuna atıfta bulunan sergi, on iki gün boyunca Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekanlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.

Amira Akbıyıkoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı Red Bull Art Around kapsamında Berk Çakmakçı, Cem Dinlenmiş (Göksu Gül ve Cihan Kılıç ile), Esk Reyn, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, İrem Günaydın, Lara Ögel, Nihat Karataşlı, Onur Atay, Özge Topçu ve Plankton Project’in farklı malzemelerle ürettikleri eserler semtin geçmişi, bugünü ve geleceği ile diyaloğa giriyor.

Red Bull Art Around Moda keşifçi bir tavırla sessizliği kırmayı, unutulmaya yüz tutanı hatırlatmayı ve semtin içine işlemeyi amaçlıyor.

Author: Tutku Çetinkaya

RELATED POSTS