Hayranlarının bir kısmı tarafından yıllardır dile getirilen “Free Britney” muamması geçtiğimiz aylarda netliğe kavuşmuş ve Britney Spears’ın uzun süredir ailesi tarafından maddi ve manevi anlamda istismar edildiği duyulmuştu. Hepimiz Britney’nin haklarını geri alması, özgürlüğüne ve sağlığına kavuşmasını dilerken bu uzun süren istismar ve tahrip edici süreç ise Netflix tarafından 28 Eylül’de yayımlanacak olan “Britney vs Spears” belgeselinde işleniyor.

Yapımın yayımlanan kısa teaserında Britney’nin avukatıyla yaptığı konuşmanın ses kaydını duyuyoruz, Netflix belgeselde tam olarak kimlerin yer aldığını açıklamamış olsa da anladığımız kadarıyla “Britney vs Spears” sanatçının yaşadığı zorlu sürece dair henüz duymadığımız bilgileri de içeriyor olacak.

“Britney vs Spears” bu konu üzerine eğilen tek belgesel değil, The New York Times da Hulu ve FX ile beraber “Framing Britney Spears” isimli bir belgesel yapmıştı. “Free Britney” hareketi, istismarın duyulması ve medyanın mizojinist tavrını ele alan bu belgesele dair Britney henüz izlemediğini fakat utandığını dile getirmişti. Netflix belgeseli hakkında henüz bir yorum yapmayan Britney Spears’la yapım için iletişime geçilip geçilmediği ya da duyurulmadan önce haberinin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.