High Fashion Dijitalde

NewsSeptember 23, 2021
High Fashion Dijitalde

Epic Games tarafından geliştirilen ve 2017’de yayınlandıktan sonra geniş bir oyuncu kitlesine kendini sevdiren Fortnite, pek çok insan için de oyun dünyasına giriş bileti niteliği taşımıştı.

IRL’de sokak giyiminin öncüsü olan Balenciaga URL’de de “dijital sokak giyimi”nin öncüsü olma kararını almış olacak ki 20 Eylül’de Fortnite için dört dijital karakter kıyafeti tasarladı. Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia, bunun Epic Games ile yaptıkları ilk işbirliği olmadığını açıkladı. İkili öncesinde Afterworld için de beraber çalışmış.

Fortnite’ın sanal gerçekliğinden ve yaratıcılığından ilham aldıklarını söyleyen Gvasalia hem oyun için dört karakter looku hem de fiziksel olarak satışa sunmak için Fortnite temalı bir koleksiyon çıkardıklarını duyuruyor. Oyundaki karakterler için yaratılan looklar Balenciaga’nın Autumn Winter 2021 koleksiyonundan esinlenerek ortaçağ esintileri, hayvan desenleri, tulumlar ve yırtık jeanler içeriyor. Ve Balenciaga tabii ki oyundaki silah ve benzeri aksesuarlar için de kendi dokunuşlarını yapıyor.

Balenciaga’nın sınırlı sayıdaki Fortnite koleksiyonuna web sitesinden ulaşabilirsiniz!

Author: Naz Başaran

RELATED POSTS