Pharrell Speaks Louder Than Words

FashionJune 21, 2023
Pharrell Speaks Louder Than Words

Belki de Paris Moda Haftası’nın en beklenen defilelerinde biri olan Louis Vuitton Spring 24 Menswear, Pharrell Williams’ın Kreatif Direktörlüğü’nde sunulan ilk koleksiyonuyla tüm gözleri üzerinde topladı ve lüks moda evini gelecekte neler bekleneceğine dair bazı soru işaretlerini cevapladı.

Paris’in kalbinde, Seine Nehri manzaralı Port Neuf’de gerçekleşen Louis Vuitton Spring ’24 Menswear defilesi, Pharrell Williams imzalı “Joy(Unspeakable)” şarkısı canlı bir orkestra ile başlarken her detayı özenle düşünülmüş olan koleksiyon moda severlerin kalbini fethetmeyi başarıyor. Williams, zengin Louis Vuitton mirasıyla kendi tarzını ustalıkla harmanlayarak eşsiz bir deneyim sunuyor. 

Louis Vuitton’un DNA’sıyla uyumlu olmayan performansın başlamasıyla beraber nötr rengindeki takım elbiseli silüet orkestra arasından çıkmasıyla beraber renkler ve tasarımlarla pandoranın kutusu açılmış etkisi yarattı. Müziğin ritmi giderek arttıkça etekler, kamuflaj deseni ağırlıklı tasarımlar, örgü ceketler ve jakarlı takım elbiseleri giyen silüetler Port Neuf’de süzülerek ilerlediler.

Louis Vuitton’un monogram deseni ‘Damier’i kullanarak çıkarılan çantalar koleksiyonun en dikkat parçaların arasında yer alıyor. Uzaktan bakıldığında pikselleşirken yakına gelindiğinde tamamen aynı değillerdir. Birçok görünümde, bu küresel ikonografinin yeniden yorumu ve Louis Vuitton’un önceki kullanımlarının azlığı yankılanırken; pikselli Damier’ler pikselleşmiş Pariz manzarasını içeren görünümlerle harmanlandı. 

Moda tasarımcısı Stefano Pilati’nin defide yer alması dışında, frow alanındaki ünlü isimlerden Zendaya, Rihanna, Beyoncé ve Kim Kardashian ve hatta Jared Leto’dan Tyler the Creator’a kadar sayısız yaratıcı hem stilleriyle hem de Williams’a karşı sadık destekleriyle ön plandaydılar. Gösteri sonrası, Jay-Z ve Pharrell Williams’ın birlikte konser vermesiyle Louis Vuitton 2024 Menswear’daki katılımlar, moda gecesi olarak anılan MET Gala’yı kelimenin tam anlamıyla geride bıraktı.

Louis Vuitton’ın Pharrell Williams’la birlikte açtığı bu yepyeni sayfada, gösteri öncesi videoda dediği gibi Williams eylemleriyle de Louis Vuitton’a daha fazla söz getirirken; bir sonraki koleksiyon için şimdiden heyecanla bekliyoruz. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS