Matthieu Blazy, Bottega Veneta’nın Kış Kampanyası için çalıştığı fotoğrafçılardan görüntü yönetmenlerine kadar, senaryosuz görme duygusunu ön plana çıkardığı bir çalışmaya imza attı. Bottega Veneta’nın yaratıcı yönetmeni Blazy tarafından kavramsallaştırılan ilk kış kampanyası, çeşitli bakış açılarının simyasını oluşturuyor.

Daniel Lee’nin İtalyan moda evi Bottega Veneta’dan ayrılmasının ardından, kreatif direktörlük görevini üstlenen Belçikalı tasarımcı Matthieu Blazy, moda evindeki ilk kış koleksiyonuna imza attı. Blazy’nin Bottega Veneta’daki çağdaş sınıfı, markanın imza detaylarıyla birleştirmeye odaklanarak oluşturduğu koleksiyon, bu yılın Şubat ayında sunulmuştu. Şimdi ise Bottega Veneta’nın Kış 2022 kampanyasının tanıtımıyla, Blazy’nin moda evindeki vizyonunun pragmatik lükslerden oluştuğunu görüyoruz. Blazy, “Bottega Veneta bir zanaatkar kolektifi tarafından yaratıldı” sözleriyle, marka ile olan birleşiminin sahip olduğu vizyonu kısaca özetliyor. Koleksiyonu podyumda giyen modelleri nesiller arası bir kadro ile sunması, daha önce hiç moda çekimi yapmamış köklü fotoğrafçılarla çalışması ve birkaç genç görüntü yönetmenini ekipte barındırması gibi özelliklerle tasarımcı, bu kampanya ile taze ve senaryosuz bir görsel şölene imza attı. Çekimlerine Milano’daki San Fedele’de başlanan kampanya, Belçika’daki Horst Festivali’nden geçerek bir kez daha İtalya’ya dönüyor ve güney sahilinde son buluyor.

Koleksiyonda tasarlanan deri takımlar, çok renkli soyut tasarımlı trikolar, gösterişli ama dingin tonlardaki elbiseler, rahat kesim pantolonlar gibi kış parçaları, defilede büyük beğeniyle karşılandı. Bottega Veneta’nın imza çantaları ve diz üstü çizmeleri üzerindeki deri web tasarımı, koleksiyonda en çok dikkat çeken ögeler arasında yer alıyor. Tasarım ürünleri hakkında “Bottega Veneta bir deri ürünleri şirketi olduğu için özünde pragmatiktir. Çantalarda uzmanlaştığı için hareketlilikle ilgilidir; yani koleksiyonun temelinde hareket halindeki bir zanaat fikri var” sözlerini ekliyor Blazy.