Özgür Masur for İpekyol ile Bir Yaz Gecesi Rüyası

FashionApril 17, 2019
Özgür Masur for İpekyol ile Bir Yaz Gecesi Rüyası

Tasarımlarında güzeli değil doğruyu arayan, kadının özgün tavrını vurgulayan feminen çizgileriyle öne çıkan Özgür Masur, couture disiplinini taşıdığı İpekyol koleksiyonu ile 24 parçalık bir yaz gecesi rüyası yaratıyor. Özgür Masur’un İpekyol’la ikinci randevusunu işaret eden koleksiyon; 80’lerin ikonik görünümlerini en ışıltılı formda günümüze taşıyor. Romantizmin başrolde olduğu koleksiyonu, “kadınların özgüveninin görselleştirilmesi” olarak tanımlayan Masur, tasarımlarının DNA’sında bulunan melezlemeleri pilise ve volan efektleriyle bu koleksiyona yansıtıyor.

İpekyol kadınına bir yaz gecesi rüyası yaşatacak bu çizgilerde, couture koleksiyonuna göndermeler yapan detayları barındırdığını belirten Masur, “Işıltıyı, markamın DNA’sındaki en önemli gen olarak tanımlıyorum. Koleksiyonların içerisinde değişim ise bu anlatımın dili. Kimi zaman çok sofistike, kimi zaman ise bir star enerjisinde… Bu, tamamen o andaki duygularımla ve özlemlerimle doğru orantılı.” Couture atölyesinde bir laboratuvar titizliğinde üretime özen gösterdiğini vurgulayan Masur: “Couture anlayış ve dikiş tekniklerini hazır giyime en doğru şekilde nasıl entegre edebileceğim üzerinde çalışıyorum. Daha fazla insanı kendi hikayeme dahil etmek üzere İpekyol ile yürüttüğümüz bu iş birliği tam da bu noktada benim için oldukça heyecan verici.”

Işıltının, lüksün ve el işçiliğinin yüklediği tavrı kendini gösterme çabasından ziyade kendini ifade etme çabasına dönüştüğü bir yolu işaret eden Özgür Masur’un yaz gecesi düşüne ortak olmak için sabırsızız.

Author: Bilge Bengi

RELATED POSTS