One Last Goodbye

NewsFebruary 26, 2019
One Last Goodbye

Milano Moda haftası kapsamında gerçekleştirilen Fendi 2019-20 Sonbahar/Kış defilesi ayrı bir önem taşıyordu.  Geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Karl Lagerfeld’in Fendi için tasarladığı son koleksiyon bu şovla sergilendi. Defile, moda dünyasının unutulmaz ismine son bir veda niteliğindeydi…

Koleksiyonu ağırlıklı toprak tonları, siyah ve gri üzerine oturtmuş olan Karl, destekleyici renk olarak ise seçimini sarı, kiremit, mavi ve yeşil tonlarından yana yapmış. Maskülen tavırda kadın silüetlerin oluşturulduğu koleksiyonda ağırlıklı olarak ceket ve pantolonlarda yün, paltolarda vinil, deri ve kürk, eteklerde ise şifon materyaller tercih edilmiş. Tasarımlar muazzam kalıp ve kesimleriyle göz doldururken, asıl dikkat çeken detay ise Karl Lagerfeld’in 1981 yılında Fendi için tasarladığı ikonik kaligrafik logonun kullanımı oldu. Transparan eteklerin altından kendini gösteren Fendi logolu mus çoraplar ve kare topuklu vinil çizmeler harika bir ahenk yakalamıştı. Yine aynı Fendi logosunun işlendiği ipek fularlar bel kuşağı olarak kullanılmıştı. Çantalarda ise Baguette, Pequin ve Peekaboo modellerine getirilen yeni yorumlar karşımızdaydı. Yorgan deseniyle Baguette, kürkle kaplanmış Pequin ve delikli kumaşıyla Peekaboo yeni materyalleriyle vintage görünüme farklı bir bakış açısı getirmişti.

Defiledeki saç ve makyajlar da Karl’ın yarattığı normlarla örtüşür haldeydi. Saç artisti Sam McKnight ensede toplanan at kuyruğu saçlarla, Karl’ın favori modelini podyuma taşımıştı. Kırmızı ve nude tonda rujlarla tamamlanan görünüm elegan Fendi kadınının en güzel temsili niteliğindeydi.

Podyumda yürüyen modeller arasında Gigi Hadid, Bella Hadid, Adwoa Aboah ve Kaia Gerber da vardı. Dünyanın dört bir yanından sanatçılar ve influencerlar Karl’ı uğurlamak için oradaydı. Defilenin sonunda gösterilen Karl Lagerfeld videosu ise herkese duygusal anlar yaşattı ve ayakta alkışlandı. Fendi 2019-20 Sonbahar/Kış defilesi de moda tarihinin unutulmaz anlarında yerini aldı.

Author: Burcu Ece İlgü

RELATED POSTS