On Üçüncü Cumanın Asi Melekleri: Lana Del Rey, Ariana Grande & Miley Cyrus

MusicSeptember 15, 2019
On Üçüncü Cumanın Asi Melekleri: Lana Del Rey, Ariana Grande & Miley Cyrus

Eski olanın yeniden üretilip keşfedildiği, toplumsal olana dair kuralların sorgulandığı ve böylelikle kartların karıştırılıp yeniden dağıtıldığı bir dönemdeyiz. Bu yüzden Charlie’nin Melekleri filminin yeniden çekilmesi pek heyecan verici bir haber olmayabilir. Ancak yeni meleklerin kim olduğuna dair merakımız pekala kalp ritmimizi arttırabilir. Neyse ki geçtiğimiz aylarda yayınlanan filmin fragmanı bu konudaki merakımızı gidermiş; yeni meleklerin Hollywood’un outsider yıldızı Kristen Stewart ve iki sıra dışı İngiliz, Naomi Scott ve Ella Balinska, olduğunu öğrenmiştik. Elizabeth Banks’in hem yapımcı hem yönetmen koltuğunda oturarak filmin #girlboss ruhunu kuvvetlendirdiği ve oldukça karizmatik sahnelerde de rol aldığı çıkarımını da yaptıysak dikkatimizi olması gereken yere, filmin müziğine yoğunlaştırabiliriz!

Zira fragmanın yayınlanmasından itibaren yeni jenerasyonun en popüler kadın sanatçılarından üçünün, Ariana Grande, Miley Cyrus ve Lana Del Rey’in işbirliği yaparak oluşturdukları film müziği oldukça merak edildi. Neyse ki filmin fragmanında ağzımıza bir parmak bal çalınmış hissiyatı veren Don’t Call Me Angel’ın klibi geçtiğimiz Cuma yayınlandı. On üçüncü cumaya denk gelen klip, ona yakışır şekilde içimizde merak ettiğimiz bir tedirginlik oluşturuyor ve kesinlikle bundan zevk alıyoruz. “Sert hareketler” yapan seksi ve popüler kadınları görmek bizi mutlu ediyor. Yine de hemcinsini yalamak için dilini uzatan Miley’nin sado-mazoşist tavırlarının sizi tedirgin ettiğini inkar etmeyin ve tabii bundan hoşlandığınızı da! Ariana Grande’nin masum bir prenses suretiyle “Boy, don’t call me angel!” çağrısı siyah kanatları ve kendinden emin, oyuncu tavırlarıyla birleşince etkisi altına alamayacağı teenager yokmuş gibi. Melankolik prenses Lana Del Rey’in bu ikili ile yakaladığı uyum ise şaşırtıyor. Femme-fatale tavırları ve buğulu sesiyle her zamanki kendisi olması yeterli oluyor. Tabii zarif bileğini sallayarak tam isabet tutturduğu birkaç küçük bıçağın da yardımıyla.

Kendimizi bu üç alternatif meleğin maceralarına, oldukça motive edici sözlerine ve pop ritmine kaptırmış eğlenirken #girlboss Elizabeth Banks son noktayı koyuyor ve belki de bizi de aksiyon almaya davet ediyor: “Melekler! Burası bizim evimiz değil. İşe dönme vakti.”

Author: Dilan Saray

RELATED POSTS