On Paper

NewsMarch 31, 2016
On Paper

Farklı disiplinlerle çalışan sanatçıları, kağıt ile bir diyalog kurmak adına bir araya getirecek “Kağıt Üzerine” sergisi; 1 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Mixer’de ziyaretçileriyle buluşacak.

Kağıdın, yaratım sürecindeki yerine odaklanan sergi, bu metaryelin sanatçının üretimi için vazgeçilmez bir malzeme olduğunu hatırlatıyor. Bu noktada kağıdın sanatçıyla kesiştiği durumları ve ne kadar farklı mecra içinde değerlendirilebileceğinin olasılıklarında geziniyor. Her sanatçının kağıtla geliştirdiği özgün ilişkiye odaklanan Kağıt Üzerine, bu malzemenin sanatçılar için ne anlama geldiğini, sanatsal pratiklerine hangi noktalarda dahil edildiğini ve üretim süreçlerinde nasıl bir rol oynadığını inceliyor.

Sanatçıların kağıtla olan özgün ilişkilerini ortaya koyan Kağıt Üzerine, gerek belgesel anlamda gerek estetik arayışlar içinde, gerekse sadece malzemenin özüyle bağlantılı çeşitli olasılıklar sunmayı hedefliyor.

Sergi kapsamındaki sanatçılar: Pınar Akkurt, Kaan Bağcı, Berkay Buğdanoğlu, Nermin Er, Murat Han Er, Didem Erk, Aslımay Altay Göney, Melike Kılıç, Çağla Köseoğulları, Alican Leblebici, Ali İbrahim Öcal, Melis Önalan, Elif Özen, Seçkin Pirim, Melih Sarıgöl, Ali Sarugan, Candaş Şişman, Esma Paçal Turam, Kerim Yetkin

Author: Tutku Çetinkaya

RELATED POSTS