Omega Seamaster Aqua Terra “GoodPlanet”

NewsJune 2, 2016
Omega Seamaster Aqua Terra “GoodPlanet”

Doğanın korunmasıyla ilgili başarılı projeler geleceğe dair umutlarımızı arttırıyor. Bir markanın yalnızca iyi ürün üretmesi ya da iyi hizmet veriyor oluşunun günümüzde tüketici nezdinde sığı kaldığının bilincinde olan markalar, sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte, tüketicileriyle aralarında duygusal bağlar inşa etmeye devam ediyor. Bu değerden hareket eden Omega, 2011 yılında GoodPlanet Vakfı ile olan ortaklığıyla, dünyanın korunması için güçlü bir birlik kurmuş oldu. O günden bugüne Omega, gezegenimizin kırılgan çevresini GoodPlanet Vakfi’yla olan ortaklığından ilham alarak, yeni Master Co-Axial modelleriyle birlikte destekliyor.

Bu yıl, insanlar ve hayvanlar arasındaki hassas ilişkiyi vurgulayan, tüm dünya genelinde lansmanı yapılacak olan yeni belgesel filmi “Terra” ile birlikte Botswana’da iki yeni vahşi yaşam projesi hayata geçirilecek. Omega saatlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmı bu projeye aktarılacak.

Aqua Terra “GoodPlanet” modelinin üretiminde oldukça dayanıklı grade 5 titanyum kullanıldı. Okyanusun muhteşem rengi ön plana çıkarılarak, doğanın mucizevi gücü modele yansıtıldı. Mavi indeksleri, Omega logosu, akrep ve yelkovanı beyaz lake kadranı üzerinde dikkat çekici kılındı. Tasarımı, diğer Aqua Terra modellerinde olduğu gibi tipik tik ağacından oluşmuyor. Saat cilalı-fırçalı grade 5 titanyum bilezik ile birlikte yanında beyaz dikişli ve katlanır tokalı mavi tekstil kayışla sunuluyor.

Omega Seamaster Aqua Terra ‘Goodplanet’ gezegenimizin kırılgan çevresini destekliyor.

Omega’nın Master Co-Axial 8605 kalibresi ile hayat bulan 43.00 mm olan modelin kadranında, kullanıcının uluslararası zamanı takip etmesini sağlayan, GMT 24 saatlik gösterge ve kırmızı uçlu GMT kolu bulunuyor. Aynı zamanda bu versiyonda saat 6 yönünde tarih penceresi de yer alıyor.

Omega’nın Master Co-Axial 8500 kalibresi ile hayat bulan 38.50 mm’lik ikinci modelindeyse tarih penceresi saat 3 yönüne yerleştirilmiş.

Her iki modelde de makine, çizilmelere karşı dayanıklı, bombeli safir camlı kasa arkasından görülebiliyor. Yine kasa arkasına mavi tonlarıyla “GoodPlanet Foundation” yazısı işlenmiş.

Özel bambu kutusu ile birlikte sunulacak olan bu muhteşem modeller, gezegenimiz için yapılan bu özel projelere katkıda bulunmak isteyen koleksiyoncular için kuşkusuz tutkulu bir parça olarak eşsiz bir deneyim sağlayacak!

Author: Tutku Çetinkaya

RELATED POSTS