Kopenhag kökenli ulaşılabilir lüks modanın cool hali Ganni ve İngiliz modasının kökenlerinden olan Barbour görene kadar ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz bir iş birliğine imza atıyor. 

Sanatkarlığa, kökenlere ve dayanıklılığa,  bir övgü Barbour x Ganni koleksiyonu. Bu iki moda markasının kendi çizgilerinden ayrılmadan ama birbirleriyle uyum içinde geliştirdikleri iş birliği ilk kez Kopenhag Moda Hafta’sında tanıtıldı. Bu iki aşamalı bir süreç. Tamamı rahat giyimden oluşan  kapsül hazır giyim koleksiyonu, en az %50’si geri dönüştürülmüş ya da organik pamuktan üretilmiş 9 parçadan oluşuyor. Mumlu koton yağmurlukların üzerine işlenen ortak logo ya da Kraliçe’den ilham alan ama bir tık daha havalı kapitone ceketler ve yağmur ne kadar çok yağarsa yağsın pozitifliği kaybettirmeyecek bucket hat’ler, hepsi zamansız parçalar. Tam da iki markanın da DNA’sına uyar şekilde.öneÖzel bir Barbour x Ganni Re-Loved serisi ise sınırlı sayıda üretildi. Yeniden tasarlanan ve yeniden kullanılan Barbour ceketler, Ganni’nin imzası yamalar ile buluştu. 

Ganni’nin kreatif direktörü Reffstrup,  Barbour’un ikonik ve zamansız duruşunun kalite ile buluşmasının daimi hayranı olduğunu belirtiyor. Birlikte çalışmanın çok eğlenceli ve iki markanın da sorumluluk bilinciyle hareket ediyor olmasının iş birliğini daha da anlamlı hale getirdiğini söylüyor.  Markasının imza yakalarını Barbour’ın fitilli klasik ceketleriyle buluşmasını “geleceğin klasikleri” olarak tanımlıyor. 

Barbour, Re-Loved Koleksiyonun neredeyse hepsini birer couture parça olarak gördüğünü, kullanılmayan parçalardan üretilen ve imza parçalarının geleceğe dönük bir bakış açısıyla yeniden geliştirildiğini görmekten çok mutlu olduklarını belirtiyor.