Notes of Nostalgia

NewsDecember 20, 2021
Notes of Nostalgia

Hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri tasarımlarında buluşturarak sokak stilinin kodlarını değiştiren Les Benjamins, çizgi dışı kimliğini farklı alanlara taşıyarak ilk parfüm koleksiyonunu paylaşıyor.

Lüks sokak giyiminin nabzını tutan Les Benjamins, kadın koleksiyonu baş tasarımcısı Lamia AlOtaishan Aydın’ın öncülüğünde parfüm sektörüne adım atıyor. Notes of Nostalgia, Lamia ve Bünyamin Aydın’ın parfüme olan tutkularının kanıtı niteliğini taşıyor. Lamia parfüm serüvenlerini “Hem ben hem Bünyamin, ikimiz de bazen beş farklı naturel yağ esansını, parfüm ve oud kokularını karıştırarak kendi özel, kişisel kokularımızı yaratırdık ve bunu zamanla geliştirdik. Parfüm ve kokulara olan ilgimizi Les Benjamins’e aşılamak ve marka için yeni bir koku dili küratörlüğünü yapmak bir rüyaydı.” şeklinde özetliyor.

Les Benjamins’in kültürel kodları ve sembollerinin koku notalarındaki buluşumu, on ayrı ud parfümünün birleşiminden elde edilen yeni unisex Les Benjamins Notes of Nostalgia Fragrance serisi ile Doğu ve Batı arasındaki köprü misyonlarına hizmet ediyor.

Liquid Gold ile deniz akortlarının üst notalarını, bergamot, kavun, gülü lavanta ve paçuli ile birleştirirken, tutkunun kokusu Mystic Oud ile daha çiçeksi, meyvemsi ve oryantal notalar ile, liçi meyvesi,tatlı kehribar, karanfil tomurcukları, orkide, menekşe ve karanfil notaları bir araya geliyor.

Coğrafyalardan ve kültür kodlarından aldığı ilhamla yarattığı bir diğer koku Desert Dawn, safran ve kaşmir ağacı notalarını birleştirirken, ‘oud’ ve manolya ile çiçek notalarından zengin bir kompozisyon oluşturuyor. Fas’ın sonsuz çöllerinden esinlenen Morroccan Musk ise, tende çöl sıcaklığı etkisini bırakmak için kimyon, kişniş, tütsü, kehribar ve sedir ağacını harmanlanıyor.

Night Dew, Oriental Express, Desert Dawn, Vanilla Sky ve Precious Petals ile Les Benjamins, çökmekte olan odunsu çiçeklerden dumanlı çiçek akortlarına Fragrance serisinin koku portföyünü sunuyor.

Author: Öykü Bilgin

RELATED POSTS