Nike ve Onaranlar Kulübü sporu hayatın bir parçası haline getirmeye devam ediyor!

NewsSeptember 18, 2020
Nike ve Onaranlar Kulübü sporu hayatın bir parçası haline getirmeye devam ediyor!

Spor ile dünya daha yaşanabilir bir hale gelirken, bizi daha ileriye getirmek için de birçok kapı açıyor. Buna inanan ve destekleyen Nike, Onaranlar Kulübü ve Kadıköy Belediyesi’nin de desteği ile Kalamış Parkı’ nda kolektif bir dönüşüm projesine imza atıyor!

Kalamış Parkı Kolektif Dönüşüm projesi, parkı sürekli ziyaret eden gençlerin de fikirlerini alarak, spor ihtiyaçlarına göre yenilendi. ‘’ Saklama , paylaş ‘’ , ‘’Tüketme , üret ‘‘ , ‘’ Atma , onar ‘’ mottosuyla hareket edilen bu projeyle Nike , Kalamış Parkı’nı Kadıköy Belediyesi ’nin desteğiyle ,  kolektif üretimin  ve paylaşmanın değerini  bilen insanlara sunuyor…

Kolektif hareket etme duygusunu uyandıracak renkler ve tasarımlar ile tasarlanan alan, 4 ana renk olarak üretme, onarma, paylaşma ve hareketi temsilen tasarlandı. Üretim ve tüketim sonrası geri dönüştürülmüş atıklardan üretilen Nike Grid malzemeler Park’ın yenilenmesinde kullanıldı.  

Kalamış Atatürk Parkı’nda onarılan ve yenilenen alanlar; basketbol sahası , açık kaykay parkı , koşu yolu ve voleybol sahası oldu . Alanda bulunan kaykay parkının üst yüzüne komünite alanı, gökyüzü hamakları ve masa tenisi sahası eklendi.

Nike ve Onaranlar Kulübü, Kalamış Parkı Kolektif Dönüşüm projesi ile sporu  hayatın bir parçası haline getirmeye olan inancını ve birlikte üretimin gücünü bir araya getiriyor. 

Kalamış Parkı Kolektif Dönüşüm Projesi mekanı kullanan gençlere neler kattı? 

Proje öncesi mekanı kullanan sporcular ve gençlere sorulan sorular ile ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıldı. Kaykaycılara eşyalarını koymaları için kilitli dolaplar yaptırıldı, kaykayları üzerinde çalışabilmeleri için bir tamir masası eklendi. “Komite alanı” park kullanıcılarından alınan geri bildirimler ile insanların oturup konforlu vakit geçirebilecekleri, kaykaycıları izleyebilecekleri bir alan olarak tasarlandı.  Uzanıp deniz keyfini yaşamak isteyenlere ise gökyüzü hamakları eklendi. 

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS