Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Netflix Dizisi

NewsDecember 11, 2017
Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Netflix Dizisi

Havaların buz gibi soğuklara bürünmesiyle kahvenizi, battaniyenizi aldıysanız, pazar günü aktivitesi arayanlardansanız, sıcacık evinizden, rahat koltuğunuzdan vazgeçemeyenlerdenseniz, patlamış mısılarınız da hazırsa, keyfinize keyif katacak dizi önerilerimiz Netflix’te izlenmeyi bekliyor.

A Series of Unfortunate Events

“Talihsiz Serüvenler Dizisi” adıyla aşina olduğumuz 13 kitaptan oluşan bir serinin uyarlaması. Talihsiz serüven, anne ve babalarını kaybeden 3 kardeşe büyük bir miras kalmasıyla, mirasın peşine düşen uzak akrabaları Kont Olaf’ın yarattığı sorunlar ile başlar. Zorlu sürece rağmen 3 kardeşin birbirlerine sahip olması en büyük talihleri olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=5ELQ6u_5YYM

Black Mirror

Bünyemizde yer verdiğimiz, çokça konuşulan, sansasyonel dizi… Her bölümü ayrı oyuncu ve yönetmenlerle işlenen, dijitalleşmedeki muhtemel ilerlemelerin hayatımıza yansıtacağı karanlıkları sivri bir dille işleyen dizi heyecanla takipçileriyle buluşuyor.

Bojack Horseman

Hala çizgifilm izlemenin çocuklara özgü olduğunu düşünüyorsanız, bu diziye bir şans vermelisiniz. Eski bir Hollywood yıldızı olan Bojack eski şöhretine sahip olmaya çalışırken izleyeceğiz. Critics Choice Awards ve Writers Guild Awards gibi prestijli ödüllerde En İyi Animasyon Serisi seçilen diziyi izleyin, pişman olmayacaksınız.

The Crown

Pek çoğumuzun hayran olduğu Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatı ve politikayla ilişkisi üzerine kurulu dizi için planlanan, 10 sezonunher birinde hayatının bir yılının anlatılması. The Crown Altın Küre 2017’de En İyi Drama Dizisi seçildi.

Grace & Frankie

Grace ve Frankie imrenilecek derecede mükemmel iş, çocuk ve eşlere sahip olduklarına inanırlarken bir akşam yemeğinde boşanma avukatı olan eşlerinin eşcinsel olduklarını itiraf etmeleriyle terk edilirler. Jane Fonda ve Lily Tomlin ustalığında bir komedi!

https://www.youtube.com/watch?v=Ym3LoSj9Xj8

Love

Romantik komediden vazgeçemeyenler için de önerimiz var. Love, adından da anlaşılacağı gibi ikili ilişkileri sorgulayan bir dizi. Hikayeyi hem kadın hem erkek perspektifinden izleyerek yeni bakış açıları kazanacaksınız.

Making A Murder

Adı içimizi ürpertse de merak edip izleyeceklerin sayısının bir hayli fazla olduğu dizi, konusunu gerçek hikayelerden alıyor. 10 bölümden oluşan bir belgesel dilinde seyirciyle bağlantı kuruyor. 18 yıl boyunca hapis yatan Steven Avery’nin hikayesiyle adalet kavramlarımızı sorgulayacaksınız.

Orange Is The New Black

İçinizi karartmayacak, hatta sizi güldürecek bir cezaevi dizisi! Her biri ayrı karaktere sahip kadın suçluların yaşamlarını izlerken mizahları, ilginç hikayelerine ortak olacaksınız.

Ozark

Oldukça sıradan bir aile hayatına sahip gibi görünen Marty, finans danışmanlığının yanı sıra uyuşturucu ticaretinde kara para aklamaişlerini yürütür. İşler hesapladığı gibi gitmeyince  Ozark’a yerleşirler. Hayatta kalma çabaları izleyiciye ekrana kitleme garantili.

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY

Stranger Things

Bilimkurgu sevenlerin iki sezondur vazgeçilmezi haline gelen bir yapım.  Stephen Spielberg, Stephen King ve John Carpenter gibi isimlerden ilham alan dizi, 7’den 70’e herkesi ekrana kilitledi. 18 dalga aday gösterilen dizi kadar rol alan çocuk oyuncular da adlarından söz ettiriyor.

Author: Naz Ohri

RELATED POSTS