Müsterih Bir Cinayet: See How They Run

NewsSeptember 27, 2022
Müsterih Bir Cinayet: See How They Run

Tom George’un, uzun süredir bir sır gibi sakladığı filmi bekleyenlerle buluşmak üzere. Bizleri Londra’da gizemli bir yolculuğa çıkaran See How They Run, güçlü oyuncu kadrosuyla 1950’lerin Batı Londra’sında geçen gizemli bir cinayeti konu alıyor.

Adrien Brody’nin hayat verdiği küstah bir Hollywood yönetmeni, kostüm odasında ölü bulunur ve bu cinayetle beraber Müfettiş Stoppard ile hırslı yardımcısı Stalker kendilerini bilinmezliklerle dolu bir olaya sürüklenirler… Agatha Christie’nin ‘Mousetrap’ filmini uyarlamak isteyen bu ekipte çıkan cinayet karmaşasının ardından bir dizi sürükleyici olay, bizlere eğlenceli diyaloglarıyla zenginleşen bir gizem filmi vadediyor.

Müfettiş ve yardımcısının platonik polis kimyasını izleyeceğimiz ve gizemli bir cinayeti adım adım çözeceğimiz bu filmin oyuncu kadrosunu Saoirse Ronan, Adien Brody, Ruth Wilson, Sam Rockwell’in yanı sıra Fleabag’den tanıdığımız Sian Clifford oluşturuyor. Oldukça iddialı isimlerin yer aldığı bu filmin senaryosunu Mark Chappell kaleme alıyor ve filmin yapımcılığını ise Damian Jones ile Gina Carter üstleniyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS