İtalyan tenor Andrea Bocelli, koronavirüs sebebiyle evlerinde kalan insanlara moral vermek amacıyla Pazar günü Milano’daki boş Duomo Katedrali’nde unutulmaz bir performansa imza attı.  

Kendi adını taşıyan vakfı aracılığıyla aktif olarak COVID-19 acil durum kampanyasını yürüten ve aldığı bağışlarla hastanelerin ekipman ihtiyacını sağlayan Andera Bocelli, 12 Nisan Pazar günü “Music for Hope” adlı performansı için Duomo Katedrali’ndeydi. Ancak bu performans, Bocelli’nin önceki konserlerinden oldukça farklıydı… Günler önce sosyal medya üzerinden konser duyurularını yapmaya başlayan Bocelli, Duomo Katedrali’nde ilk defa seyircisiz konser verdi ve #EvdeKal çağrısı ile YouTube üzerinden canlı olarak izleyicilerine unutulmaz bir performans sergiledi.

Sevgi, şifa ve umut mesajlarının verildiği online konserde, Andrea Bocelli’ye katedralin müzisyeni Emanuele Vianelli orguyla eşlik etti. Bocelli, aralarında “Ave Maria” ve “Panis Angelicus”un da olduğu özenle oluşturulmuş seçkiyi, solo vokal ve org için özel olarak düzenlenmiş versiyonlarıyla söyledi. Bocelli’nin katedralin dışına çıkarak merdivenlerde söylediği “Amazing Grace” şarkısı ise milyonlarca kişiyi etkisi altına aldı. Canlı performansa Londra, Paris ve New York gibi şehirlerin boş sokaklarından görüntüler de eşlik etti.

“Bu eşi görülmemiş deneyim benim için çok değerli. İçinden geçtiğimiz bu zorlu zamanlar acı verici olsa da hayatım boyunca yaşadığım en sevgi dolu anlar arasında yerini aldı. Hep birlikte aynı anda yalnız olma hissini doruklarında yaşadığımız bugünlerde, milyonların dualarının sesi olmak beni derinden etkiledi” diyen Bocelli’nin tarihi performansı, YouTube’a yüklendiğinden bu yana 26 milyon izlenme aldı…