Mugler x Wolford: Designer Shapewear

FashionSeptember 21, 2022
Mugler x Wolford: Designer Shapewear

Modanın uzaylı çocuğu Mugler ve iç giyim markası Wolford yeni işbirlikleriyle tekrar karşımızda. Daha önce 80lerde Thierry Mugler öncülüğünde ilk işbirliklerini gerçekleştiren iki marka, bu sefer de Mugler’in yeni kreatif direktörü Casey Cadwallader vizyonuyla 12 parçalık bir kapsül koleksiyon için bir araya geldi. Mugler’in deneysel tasarımlarını, Wolford’un işçiliğiyle harmanlayan koleksiyonda bodysuitlar, elbiseler, eldiven ve bisikletçi taytları bulunuyor. 

Thierry Mugler’in aramızdan ayrılmasından sonra Mugler markasının kreatif direktör koltuğuna geçen Casey Cadwallader, moda dünyasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Mugler markasının köklerine ve yıllardır benimsenmiş estetiğine bağlı kalarak markaya getirdiği yeni solukla takdirleri toplayan Cadwallader’ın bir sonraki adımı Wolford’la yaptıkları bu işbirliği oldu. 

Pandemi ve günümüz ekonomik peyzajında değişen tüketici alışkanlıkları nedeniyle yeni kitlelere ulaşmak için çözümler bulmayan çalışan markaların işbirliklerine yöneldiğini sıkça görüyoruz. Son dönemde oldukça ilgi gören Gucci x Adidas ve Yeezy x Gap x Balenciaga gibi işbirlikleri, lüks markaları daha düşük fiyatlarla yeni kitlelere erişilebilir kılıyor. 

Shapewear ve iç giyimin Skims ve Savage by Fenty gibi markalarla boyut atladığı bu son dönemde, Mugler x Wolford adeta nokta atışı yapıyor. Bu işbirliği Wolford’un kaliteli işçiliği ve Mugler’in artistik tasarımlarını bir araya getirirken, Mugler’i yeni kitlelere ulaştırıyor.

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS